Zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lędźwiowego z jego lewostronnym skrzywieniem. Na poziom
8
odpowiedzi
Zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lędźwiowego z jego lewostronnym skrzywieniem. Na poziomie L5/S1 widoczna jest centralno-lewostronna przepuklina krążka międzykręgowego uciskająca na worek oponowy i korzeń lewego nerwu rdzeniowego. Obniżenie wysokości tego krążka i jego sygnału w obrazach T2 zależnych odpowiada zmianom zwyrodnieniowym.Niewielkie wypukliny krążków L1/L2 centralno-lewostronna i L3/L4 centralna. Osteofity na krawędziach trzonów kręgowych.Stozek rdzenia bez zmian ogniskowych. Proszę o interpretację tego wyniku?? Co w takiej sytuacji robić? Obecnie biorę zastrzyki Dexak od tygodnia gdyż mam rwę kulszową promieniuje do lewej nogi przez udo,łydkę do stop.Czy muszę mieć operację czy ??? Proszę o radę
Dzień dobry,
Sam ból nawet jeżeli jest silny nie jest powodem do postępowania operacyjnego. Proszę szukać pomocy w terapii zachowawczej.
Pozdrawiam
Sam ból nawet jeżeli jest silny nie jest powodem do postępowania operacyjnego. Proszę szukać pomocy w terapii zachowawczej.
Pozdrawiam
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry.
Proszę pamiętać, że operacja jest ostatecznością i zawsze można ją zrobić.
Przedstawiony opis może dawać wspominane objawy, ale nie zawsze tak musi być.
Proszę udać się do fizjoterapeuty. Przeprowadzi badanie funkcjonalne, wykona terapię i pokaże co robić w domu.
W miarę możliwości proszę ruszać się jak najwięcej, do granicy bólu.
Pozdrawiam serdecznie
Proszę pamiętać, że operacja jest ostatecznością i zawsze można ją zrobić.
Przedstawiony opis może dawać wspominane objawy, ale nie zawsze tak musi być.
Proszę udać się do fizjoterapeuty. Przeprowadzi badanie funkcjonalne, wykona terapię i pokaże co robić w domu.
W miarę możliwości proszę ruszać się jak najwięcej, do granicy bólu.
Pozdrawiam serdecznie
Istotną kwestią jest wielkość przepukliny na poziomie L5/S1. I ustawienie miednicy. Należałoby podczas wizyty u fizjoterapeuty ocenić podczas badania opisane objawy i dopiero będzie wtedy można je zinterpretować.
zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lędźwiowego w przypadku zmian jest typową cechą, zmiany o charakterze przepukliny czy protruzji, a nawet bardziej zaawansowane zmiany, obniżenie wysokości krążka, nie są podstawą kwalifikacji do leczenia operacyjnego... dopiero właściwe podjęte leczenie fizjoterapeutyczne, poprzedzone dokładnym wywiadem i analizą kliniczną, dobranymi procedurami terapeutycznymi pozwoli ocenić możliwości wyleczenia... objawy korzeniowe do poziomu stopy świadczą o typowej radikulopatii lędźwiowej i wymagają odpowiedniego leczenie fizjoterapeutycznego... leczenie farmakologiczne powinno się stosować przez okres 1 tyg.... a jeżeli są do zastrzyki domięśniowe to szkoda czasu, zastrzyki powinny być wykonywane pod kontrolą radiologiczną poprzez ramię C a nie domięśniowo, jeżeli takie są wykonywane proszę zrezygnować bo nic Panu nie dadzą.... proszę zgłosić do fizjoterapeuty specjalizującego się terapii schorzeń kręgosłupa, pozdrawiam :)
Myślę, że jeszcze jest nadzieja, aby uniknąć operacji. Należy udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty i po kilku zabiegach powinny być pierwsze efekty. Pozdrawiam!
Proszę się nie zatrważać wynikiem badania obrazowego. To tylko problem biomechaniczny, który niemal zawsze da się rozwiązać bez operacji.
Leczenie farmakologiczne i fizjoterapeutyczne Proszę pójść do gabinetu fizjoterapeuty i on dobierze zabiegi fizjoterepeutyczne i ćwiczenia. Zabiegi p/bólowe i p/zapalne np tens na kręgosłup ledzwiowy, laseroterapia magnetoterapia i ćwiczenia miednicy i mięśni w pl skretnej poprawiają ukrwienie w obrębie przyczepow .miesni do elementów kregow.Prosze nie dźwigać ciezarow
Zalecam wizytę u fizjoterapeuty. Praca manualna w połączeniu z systematycznym wykonywaniem ćwiczeń może spowodować redukcję objawów.
Podobne pytania
- Od kilku lat mam bardzo krępujący problem. W czasie mocnego podniecenia wypływa z penisa mała ilość prejakulatu. Nie traktowałem tego jako problem, aż do czasu, gdy płyn ten zaczął wylewać się i w większych ilościach i przy najmniejszych nawet bodźcach. Co gorsza, płyn ten zaczął mi spływać w…
- Plastry przyjmuje od kilku miesięcy. We wtorek miałam nakleic pierwszy plaster z nowego opakowania po tygodniowej przerwie. Niestety zapomniałam i źle obliczylam- mamy już poniedziałek a ja plastra nie mam, choć powinnam mieć go właśnie od wtorku (czyli od 5 dni). Nie było stosunku wiec nie…
- Czy jeśli zostały mi przepisane leki na receptę oraz skierowanie do lekarza, a przez zdarzenia losowe nie będę miał przed dłuższy czas możliwości zrealizowania wcześniej wymienionych to powinienem się martwić, że np nie stawie się do danego lekarza lub nie wykupie danych leków czy sam mogę o…
- czy po przebytej operacji 10 lat temu 5 śrub w kregoslupie mozna robic korekte, chlopak 27 lat
- Mam pewien problem z bratem. Od prawdopodobnie trzech lat jest uzależniony, od narkotykow. Ostatnio przyznał się że jest uzależniony i potrzebuje naszej pomocy (rodziny). Gdy próbujemy mu mówić o psychologu, psychoterapeucie to bardzo się denerwuje, twierdzi że sam z tego wyjdzie, mówi że on…
- Od pewnego czasu mam stan zapalny przy paluchu (coś podobnego do zastrzału) , zrobilo mi się to po obcinaniu paznokci, dokładnie po zakłuciu nożyczkami. Jak poradzić sobie z czymś takim, ból jest dość spory i utrudnia normalne chodzenie. Do jakiego lekarza najlepiej się udać? Czy lepiej coś samemu…
- Co stanie się jeśli w 3 tygodniu brania tabletek antykoncepcyjnych wzięłam jedna tabletkę 15 h później niż powinnam i gdy skończyło się opakowanie zrobiłam 7 dniowa przerwę i nie miałam okresu
- Chciałbym się dowiedzieć do jekiego lekarza (psycholog/psychiatra/psychoterapeuta) mam się udać z moim problemem. W bardzo dużym uproszczeniu chodzi o ogromne problemy w kontaktach międzyludzkich (zaczynam przez nie mieć problemy z normalnym funkcjonowaniem), bardzo częste myśli samobójcze oraz…
- Witam, proszę o interpretacje usg piersi - w rzucie ogona Spencea hipoechogenna nieregularna zmiana ogniskowa z wypustkami w otoczeniu o wymiarach 0,9x0,6. BIRDS 4. Wezły chłonne bez zmian.
- Jakie badania nalezy wykonac by sprawdzic insulinooporność
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.