złoto nano koloidalne

7 odpowiedzi
Witam, ostatnio w sklepie ze zdrową żywnością Pan polecił mi złoto nano koloidalne, do stosowania wewnętrznego, powiedział że jest dobre na wszystko, na kamienie nerkowe, na zgagę, nadciśnienie ,itp.. Jest to bardzo drogi specyfik gdyż mała buteleczka to koszt 120-130 zł. Pan twierdził że między innymi dzięki takim naturalnym specyfikom wyleczył się z wielu poważnych chorób, z którymi powszechna medycyna mu nie pomogła. Stąd moje pytanie czy faktycznie jest to bezpieczna substancja i pomocna na różne dolegliwości? dziękuję i pozdrawiam
Pomysł stosowania złota koloidalnego zrodził się w odpowiedź na zapotrzebowanie oczyszczenia ustroju od metali ciężkich a przede wszystkim rtęci. Zaczęło się jego przyjmowanie w krajach Wschodzącego Słońca gdzie rozpowszechnione było spożywanie suszi.
W probówce złoto koloidalne z rtęcią reaguje jak należy, gorzej jest w żywym organizmie: brakuje dokładnych naukowych badań przemawiających o oczyszczeniu ustroju z ciężkich metali.
Były próby leczenia zaawansowanych zmian stawowych przez wstrzykiwanie złota koloidalnego w szczeliny stawowe oraz pod skórę przy kile w ostatniej fazie przebiegu. Prawdopodobnie teraz od tego odmówili się.
Ale teraz w medycynie dominuje konsumpcyjne podejście, zgodnie z którym skutecznym jest przede wszystkim to co jest drogę i nie powszechnie dostępne. Złoto tu jak najbardziej odpowiada wymogom marketingowym: w świadomości przeciętnego obywatela wciąż jest cenione.
I ostatnie: w sensie „naturalne”. W przyrodzie, czyli w naturze złoto koloidalne nie spotyka się, czyli w żaden sposób nie może byś naturalnym specyfikiem.
A wiemy, że to co nie jest naturalne nam nie służy.
Niestety, nasz gatunek jest jednym z ogniw w łańcuchu pokarmowym. I dla tego ogniwa właściwe jest to, że mikroelementy, które nie byli wcześniej jakimś podrzędnym ogniwem pokarmowym, nie będzie asymilowany przez nasz układ. Powiedzmy: np wapno jeżeli wcześniej było oswojone przez jakieś żywy układ np. myszą polową – wątroba to przepuści, a jeśli nie był – to w żaden sposób nie, chyba tylko zachoruje. Więc nasz ustrój używa dla akceptacji mikropierwiastków właściwą mikroflorę jelitową. Ona, jako żywy ustrój najpierw mikropierwiastek, a następnie nasza wątroba jego zaakceptuje.
Więc, w razie braku, powiedzmy żelaza, ile byśmy nie ssaliśmy gwoździa żelaznego – ilość żelaza we krwi u nas nie zwiększy się. Dla czego? - Nie mamy mikro-ustrojów zdolnych do jego wcześniejszego przetworzenia. Podobnie jest i ze złotem : jak do tej pory nie wykryto w naszych jelitach gatunku mikrobów zdolnych do jego oswojenia i przetwarzania.
Również ciężko jest uwierzyć w tak „szeroki spektrum” zastosowania tego specyfiku, jak i nie znam biochemicznych reakcji w naszym ustroju z udziałem atomów złota. Chociaż zgadzam się w jednym, że wiara czyni cuda...

Złoto nanokoloidalne, srebro nanokoloidalne, miedź nanokoloidalna - moim zdaniem ( nie czytałem też nigdzie poważnych badń naukowych na ten temat) chodzi o naciąganie naiwnych, nie ma cudownych środków na wszystko, Gdyby tak było wszyscy żyliby długo i szczęśliwie. Chińczycy ze względu na chińską medycynę przynajmniej po 150 lat, palacze marihuany także, wegetarianie itd. Niemniej wiara czyni cuda. Zaszkodzić nie powinno.
Pozdrawiam Krzysztof Dudzinski
Nie znam panaceum na wszystkie choroby, i nie wierze w reklamę sprzedających. Srebro i złoto koloidalne ma swoje zastosowania.
Witam
Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na Panska pytanie, gdyż nie znam tego specyfiku. Pozdrawiam
Witam serdecznie.
W internecie możemy znaleźć różnych producentów i różne ceny tego suplementu. Co do bezpieczeństwa znam różne opinie, ale osoby, które znam i które stosują nano złoto i srebro koloidalne są bardzo zadowolone z efektów działania . Niestety ja nie posiadam osobistego zdania na ten temat, ponieważ ich nie zażywałam. Pozdrawiam.
Nano srebro i nano złoto są bardzo dobrymi preparatami pod warunkiem ze są z dobrego źródła. Przed przystąpieniem do suplementacji koniecznie należy wykonać próbę czy nie jest się uczulonym na te pierwiastki. Pozdrawiam
Nie czuje się specjalistką w tym temacie, takze nie odpowiem czy jest to substancja bezpieczna i pomocna.
Gdyby opisał Pan/ni nurtujący problem zdrowotny z pewnością znalazłabym poradę.