Złamała mi się górna lewa dwójka poniżej lini dziąsła. Odwiedziłem 5 stomatologów z chęcia odbudowy

3 odpowiedzi
Złamała mi się górna lewa dwójka poniżej lini dziąsła. Odwiedziłem 5 stomatologów z chęcia odbudowy jednak żaden nie chciał się jej podjąć. Zdecydowałem się na implant. Byłem u lekarza stomatologa spec. Chirurga. Wyrwał korzeń bez problemu. Chciałem aby przeprowadził natychmiastowa implantacje. Powiedział, że on tak nie robi i wkręci implant dopiero za 4 do 6 miesięcy. Stwierdził że jakby tak zrobił tzn. Implantował od razu to po pewnym czasie byłoby widać gwint implantu. Pracuje on na implantach firmy Osstem. Dziś wpisałem dane lekarza w google i nie ma zbyt wiele pozytywnych opinii. Bardzo dużo negatywnych w zakresie endodoncji. Żadnych opinii na temat implantologii. Tego stomatologa poleciła mi stomatolog,która ma bardzo dobre opinie. Jeśli mam zapłacić kilka tyś zł chcę aby to wytrzymało jak najdłużej. Cenę jaka podał to 4-4,5 tyś. Zależy mi abym mógł w przyszłości skorzystać z badania rezonansem bez obaw o ewentualne uszkodzenie ciała. Bardzo proszę o porady lekarzy, którzy zajmują się implantologia. Jakie rozwiązanie wybrać? Czy ta implantacja po 4- 6 miesięcy jest normalna? Osobiście słyszałem, że najlepszy okres do implantacji to 2-3 miesięcy po wyrwaniu zęba.
Pozdrawiam
Dzień dobry, wszystko zależy od ilości kości po ekstrakcji. to najlepiej widać na TK. Implantację natychmiastową przeprowadza się wtedy ,gdy jest wiadomo,że ilość kości jest wystarczająca do prawidłowej stabilizacji pierwotnej implantu. Każdy implant wkrecany w kość wykonany jest z tytanu ,dlatego przed badaniem rezonansem magnetycznym należy uprzedzić lekarza - zresztą to samo dotyczy koron, mostów na cr-co.,czy wkładów koronowo -korzeniowych. O czasie implantacji po ekstrakcji decyduje lekarz ,biorąc pod uwagę stan kości. Pozdrawiam dr Krecisz

Witam, z mojej praktyki wynika, że najlepiej z implantem poczekać 2-6 miesięcy po usunięciu zęba. Jest to bezpieczniejsza i pewniejsza metoda niż implantacja natychmiastowa, szczególnie w Pana przypadku gdzie ząb był mocno zniszczony przed ekstrakcją. Pozdrawiam
Witam serdecznie,

Osobiście uważam że jeśli lekarz nie podjął się implantacji natychmiastowej oraz nie przeprowadzono żadnego zabiegu mającego wspomóc regenerację kości w miejscu usuniętego zęba to najlepszym czasem na implantację będzie okres 3-4 miesięcy od ekstrakcji zęba. 2 miesiące to trochę za mało, kość w tym miejscu nie będzie dojrzała. Proszę nie obawiać się o rezonans jako że wykorzystuje on zjawisko magnetyzmu, a tytan nie jest pierwiastkiem ferromagnetycznym, tak więc nie dojdzie do żadnych uszkodzeń ciała w trakcie takiego badania. Pozdrawiam