zgrubienie

7 odpowiedzi
Witam w styczniu tego roku miałam operacje na przepukline pępka od paru miesięcy mam zgrubienie po lewej stronie blizny i mnie tez boli chirurg ktory mnie kierował na operacje robił mi usg i stwierdził ze nic nie widać znowu bylam prywatnie na usg i powiedziano mi że cos widac ale słabo ze powinno mi zginąć ale od 3miesięcy wogule mi nie ginie i bardziej mnie boli
plastyka przepukliny wymaga często zdwojenia tkanek co może dać - w wyniku powstania blizny - efekt zgrubienia. Przebudowa blizny trwa zwykle kilka miesięcy, tak więc opisywany objaw powinien stopniowo ustępować przez okres do około 1/2 roku. W przypadku utrzymywania się i/lub nasilenia dolegliwości, zaczerwienienia okolicy operowanej, gorączki wskazana jest ponowna pilna ocena ponieważ w miejscu operowanym mogą wystąpić powikłania w postaci np odczynów zapalnych

Witam Panią, trudno wydawać opinię nie widząc - badając okolicy w której są u Pani dolegliwości, ani nie widząc obrazu z badania USG. Zalecam wizytę u chirurga, który Panią operował. Pozdrawiam Tomasz Ciąćka
Czy była to duża przepuklina i czy chirurg który ją operował w czasie operacji wykorzystał siatkę . Jęśli tak , może to być zgrubienie wynikające z pofałdowania brzegów siatki lub może to być szew ściągający brzegi tkanek, stąd to wyczuwalne zgrubienie . Badanie USG powinno wykluczyć najważniejszą kwestię czy jest to nawrót przepukliny ( według mnie raczej nie, bo wtedy mogłaby pani wyczuwać że zgrubienie zmiejsza się jeśli pani przyjmie pozycję horyzontalną )
Na podstawie tak przedstawionych danych trudno coś konkretnego odpowiedzieć.
Szanowna Pani, należy zbadać dokładnie klinicznie to miejsce, USG wymaga wielkiej wiedzy w ocenie tego typu zmian. Porównanie obu tych czynników powinno dać rozpoznanie i rozwiać Pani wątpliwości. Pozdrawiam i zapraszam.
Jezei boli i nie ginie proponuje odwiedzić chirurga najlepiej teho co zabieg wykonał.
Dzień dobry,
Najlepiej zgłosić się do lekarza operującego, może to być np. zwłókniały krwiak po zabiegu lub odczyn na nitkę , którą został zamknięty ubytek w powięzi.

Dr Szczęśniak