Witam w styczniu tego roku miałam operacje na przepukline pępka od paru miesięcy mam zgrubienie po lewej stronie blizny i mnie tez boli chirurg ktory mnie kierował na operacje robił mi usg i stwierdził ze nic nie widać znowu bylam prywatnie na usg i powiedziano mi że cos widac ale słabo ze powinno mi zginąć ale od 3miesięcy wogule mi nie ginie i bardziej mnie boli
dr n. med. Piotr Marczyński
dr n. med. Piotr Marczyński
Urolog, Chirurg, Onkolog
Warszawa
plastyka przepukliny wymaga często zdwojenia tkanek co może dać - w wyniku powstania blizny - efekt zgrubienia. Przebudowa blizny trwa zwykle kilka miesięcy, tak więc opisywany objaw powinien stopniowo ustępować przez okres do około 1/2 roku. W przypadku utrzymywania się i/lub nasilenia dolegliwości, zaczerwienienia okolicy operowanej, gorączki wskazana jest ponowna pilna ocena ponieważ w miejscu operowanym mogą wystąpić powikłania w postaci np odczynów zapalnych

dr n. med. Tomasz Ciąćka
dr n. med. Tomasz Ciąćka
Chirurg naczyniowy, Chirurg, Flebolog
Warszawa
Witam Panią, trudno wydawać opinię nie widząc - badając okolicy w której są u Pani dolegliwości, ani nie widząc obrazu z badania USG. Zalecam wizytę u chirurga, który Panią operował. Pozdrawiam Tomasz Ciąćka

lek. Krystyna Grażyna Dykstas
lek. Krystyna Grażyna Dykstas
Chirurg, Chirurg naczyniowy
Gdynia
Czy była to duża przepuklina i czy chirurg który ją operował w czasie operacji wykorzystał siatkę . Jęśli tak , może to być zgrubienie wynikające z pofałdowania brzegów siatki lub może to być szew ściągający brzegi tkanek, stąd to wyczuwalne zgrubienie . Badanie USG powinno wykluczyć najważniejszą kwestię czy jest to nawrót przepukliny ( według mnie raczej nie, bo wtedy mogłaby pani wyczuwać że zgrubienie zmiejsza się jeśli pani przyjmie pozycję horyzontalną )

Na podstawie tak przedstawionych danych trudno coś konkretnego odpowiedzieć.

Szanowna Pani, należy zbadać dokładnie klinicznie to miejsce, USG wymaga wielkiej wiedzy w ocenie tego typu zmian. Porównanie obu tych czynników powinno dać rozpoznanie i rozwiać Pani wątpliwości. Pozdrawiam i zapraszam.

Jezei boli i nie ginie proponuje odwiedzić chirurga najlepiej teho co zabieg wykonał.

Dzień dobry,
Najlepiej zgłosić się do lekarza operującego, może to być np. zwłókniały krwiak po zabiegu lub odczyn na nitkę , którą został zamknięty ubytek w powięzi.


Dr Szczęśniak

Specjaliści w zakresie leczenia: przepuklina

Mariusz Wyszkowski

Mariusz Wyszkowski

Gastrolog, Internista

Warszawa

Andrzej Kobryń

Andrzej Kobryń

Proktolog, Chirurg

Warszawa

Piotr Stryjewski

Piotr Stryjewski

Chirurg

Częstochowa

Magdalena Czernic

Magdalena Czernic

Chirurg, Chirurg dziecięcy

Sochaczew

Maciej Niemirowicz

Maciej Niemirowicz

Chirurg

Łódź

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 13 pytań dotyczących usługi: przepuklina

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.