Zespół jelita drażliwego czy alergia/nietolerancja pokarmowa.

5 odpowiedzi
Katar chodzi za mną dłuższą część życia mam lat 30. Leczyłem się u laryngologa bez skutku tomografia nosa w porządku. Testy skórne na pyłki brak alergii. Często swędzi mnie skóra. Od około roku zaczęło mi burczeć w brzuchu. Zawsze miałem problem z lekką niedowagą bywały bóle brzucha raz biegunka raz zaparcia ale mijały. 3 miesiące temu dopadła mnie biegunka i nie chciało się odczepić aż nie zrobiłem testu na nietolerancje Food Detective wykazało nietolerancję na jajka,mleko,drożdże,seler mało na pszenicę,strączkowe rośliny oraz cytrusy. Również problem z trądzikiem miałem prawie zawsze ale te 3 miesiące temu było strasznie dużo krost na twarzy aż nie przestałem jeść chleba i sam zacząłem sobie gotować i raptem trądzik znikł a burczenie w brzuchu zostało plus biegunka z zaparciami już trochę lepiej ale daleko od ideału. Byłem u lekarza rodzinnego skierował mnie na kolonoskopię czy to krok w tym kierunku czy jednak alergia? Proszę o pomoc trochę się obawiam badania :)
Dzień dobry, uważam, że należy powtórzyć testy na alergeny powietrznopochodne i wykonać testy pokarmowe. Kolonoskopia jest jak najbardziej wskazana. Testy Food Detectiv nie mają żadnego znaczenia.
Pozdrawiam

Kolonoskopia ok/

Ale warto bardzie zrobić panel wziewny i panel pokarmowy każdy po 20 alergenów IgE swoiste z krwi i iść z tym do alergologa
testy food detective - nie mają żadnych standardów, nie wolno ich interpretować i bynajmniej nie żadnych informacji o alergii i nietolerancji, jest to wyłącznie wyrzucenie pieniędzy...problem jest zbyt złożony, aby omówić go w kilku zdaniach, wymaga współpracy alertgologa i gastroenterologa, wziecia pod uwagę nadwrażliowści niealergicznej -nie IgE zależnej oraz nietolerancji pokarmowych, które badani sie wyłącznie w testach oddechowych...
To Pytanie do lekarza medycyny.
Kolonoskopia to rutynowe i bezpieczne badanie a pozwoli ocenić stan jelita i ew. wykluczyć choroby organiczne.