zazdrosc o lekarza

6 odpowiedzi
Witam mam na imię Dawid jestem żonaty od 7gdy moja żona była w ciąży poszła do ginekologa faceta wbrew mojej woli dla mnie to było coś wyjątkowego . tam zobaczyłem jak lekarz wkłada kciuk bez rękawiczki a pozostała częścią dłoni obejmuje resztę i patrząc na mnie mówi do mojej żony że.może powinienem czekać na zewnątrz ,po czym łapie ja 2 ręką za pierś a następnie między 2 palcami pocierać jej Ustki to było 7 lat temu a ta myśli ciągle do mnie wraca i uderza we mnie nagle. Często gdy uświadamiam sobie jak bardzo kocham moja zone to wted się to zaczyna cały się potrafię Trzęsacz przez kilka minut I tak może być przez cala noc bać nawet kilka dni .nie potrzebnie sobie z tym poradzić już wiele razy przeglądałem te myśli a one zawrze wracają i bolą jak nic innego proszę o pomoc bo boję się ze tamta może kiedyś stać się moja ostatnia bo serduszko usiądzie ja czasami nie śpię po 70 J i w poduszkę po cichu to nie łzy. Pomuszcie nie chce takiego życia.
Proszę
Dzień Dobry,
doświadczył Pan dużej traumy i nie dziwi, że przeżywa Pan to tak silnie. Z Pana opisu wynika też, że żona doświadczyła wykorzystania przez lekarza. Myślę, że dobre będzie skorzystanie z psychoterapii indywidualnej dla Pana lub być może nawet terapii par.

Pozdrawiam
Ewa Czernik
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Skoro Pana żona Pana kocha, nie powinna iść do ginekologa faceta wbrew Pana woli. Miłość polega na szanowaniu zdanie drugiej strony. Polecam iść na terapię, sam sobie Pan nie poradzi z tą sytuacją.
Witam. Rozumiem, że doświadczane przez Pana odczucia powodują obecnie bardzo duże cierpienie. Proszę niezwłocznie skorzystać z pomocy specjalisty lekarza psychiatry. Pozdrawiam, Paulina Jaworska-Andryszewska.
Dzień dobry. Opisana sytuacja wydaje się nie na miejscu, zachowanie lekarza wykraczało poza normy i z pewnością nie tak powinno wyglądać badanie ginekologiczne. Po pierwsze, powinien Pan porozmawiać o tym z żoną, powiedzieć o swoich obawach, zapytać, czy ona tę sytuację odbiera również jako przekraczającą granicę. Po drugie, cierpi Pan z powodu ogromnego lęku - ponieważ zaburza on Pana codzienne funkcjonowanie, powinien Pan zgłosić się po pomoc do specjalisty. Odpowiednia byłaby wizyta u psychiatry, który mógłby przepisać leki przeciwlękowe, oraz wizyta u psychoterapeuty. Jeśli nie ma Pan odwagi pójść osobiście na konsultacje, można skorzystać z porady i terapii online. Wielu terapeutów oferuje takie usługi. Pozdrawiam, Natalia Słowik
Dzień dobry, jeśli dobrze rozumiem, badanie ginekologiczne odebrał Pan jako nadużycie seksualne, którego dopuścił się lekarz. W tej sytuacji warto przyjrzeć się, na jakim tle rozwija się Pana cierpienie i czy jego przyczyna tkwi w rzeczywistej sytuacji nadużycia seksualnego czy też w Pana interpretacji tego zdarzenia. Nie podaje Pan informacji o stosunku Pana żony do tej sprawy, co jest ważnym aspektem. Warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który może przepisać leki łagodzące Pana objawy oraz dodatkowo wspólnie z żoną udać się do psychologa. Pozdrawiam Pana serdecznie. Katarzyna Zalewska
Panie Dawidzie, czy rozmawiał Pan z żoną o swoich myślach, emocjach? Dobrze byłoby powiedzieć jej o tym. Proszę zacząć od wsparcia ze strony najbliższej dla Pana osoby.
Nie chciałabym w tej chwili oceniać postępowania lekarza, bo nie w tym rzecz. Wizyta u ginekologa to rzeczywiście dość intymna chwila dla kobiety, ale tak jak każdy lekarz, podobnie ginekolog podczas wizyty po prostu robi swoje. Dla Pana jako mężczyzny mogło to być doświadczenie specyficzne (lekarz był mężczyzną). Przepracowanie tego w rozmowie z żoną może pomóc. Jeśli myśli mimo rozmów nie dadzą Panu spokoju, polecam udać się do psychologa. Pozdrawiam!
Milena Wyszyńska

Eksperci

Iga Borkowska

Iga Borkowska

Psychoterapeuta, Psycholog

Warszawa

Emilia Świętczak

Emilia Świętczak

Psycholog, Psycholog dziecięcy

Zduńska Wola

Artur Kowalewski

Artur Kowalewski

Psycholog, Psychoterapeuta

Słupsk

Beata Milewicz

Beata Milewicz

Psycholog

Kielce

Monika Wicińska

Monika Wicińska

Psycholog, Psychoterapeuta

Warszawa

Katarzyna Myszor

Katarzyna Myszor

Psycholog, Psychoterapeuta

Tychy

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 12 pytań dotyczących usługi: kryzys emocjonalny
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.