Zawsze bałam się dentysty odważyłam się na wizytę do dentysty i co najważniejsze że zakochałam się t

4 odpowiedzi
Zawsze bałam się dentysty odważyłam się na wizytę do dentysty i co najważniejsze że zakochałam się teraz chodzę co tydzień żeby go zobaczyć nie wiem co mam robić
Prawdopodobnie może mieć Pan dentofobię, czyli lęk przed dentystą. Polecam wizytę u terapeuty poznawczo - behawioralnego

Dzień dobry,

Jeśli dobrze rozumiem to pisze Pani o dwóch problemach. Pierwszy to taki, że boi się Pani dentysty. Jeśli to tylko zwykła fobia i nie wiąże się u Pani z jakimiś innymi, głębszymi problemami to stosunkowo łatwo to wyleczyć, np. psychoterapią poznawczo-behawioralną. Druga sprawa, o której Pani pisze to że zakochała się Pani w stomatologu. Nie pisze Pani czego by Pani potrzebowała w tej sprawie. To co mi przychodzi do głowy, to pytanie czy rzeczywiście się Pani zakochała? Wizyta u dentysty wiąże się u Pani z silnym stresem. Intensywne pobudzenie zestawione z postacią mężczyzny w tym przypadku lekarza stomatologa może Pani dać wrażenie, że jest Pani zakochana. Pewnie można by to zweryfikować rozmawiając z tym Panem w innych okolicznościach. Warto rozeznać co Pani czuje, jeśli rzeczywiście jest Pani zakochana jak Pani pisze to czy Pan Doktor podziela Pani uczucia. Może Pani skorzystać z pomocy psychologa, czy psychoterapeuty żeby sobie to wszystko uporządkować. Pozdrawiam serdecznie.
Zakochanie - piękny stan;). Gdy jesteśmy zakochani idealizujemy wybranka, stawiamy na piedestale, fantazjujemy o nim. Żyjemy jak we śnie. Zawsze można się uszczypnąć i sprawdzić jaki jest naprawdę. Dobrze się dzieje, gdy krok za zakochanie drepta rozsądek czyli wewnętrzny monolog mający na celu odpowiedź na pytania: czy ta osoba spełnia moje oczekiwania, zaspokaja potrzeby, itd. Dobrze, że lęk przed dentystą minął, bo ziemny będą piękne. Może to oznaczać, że ów lęk dotyczył fantazji i zakochanie też nią jest. Również z czasem mija. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry.
Okazuje się że zauroczenie pomogło Pani przezwyciężyć lęk przed dentystą, prawdopodobnie szybciej i skuteczniej niż każda terapia. Mówi Pani o zakochaniu w lekarzu i związanych z tym rozterkach. Bardzo często dochodzi do zauroczenia osobami które z racji zawodu są dla nas życzliwe i opiekuńcze - lekarze, pielęgniarki, psycholodzy. Sugerowałbym jednak ostrożność gdyż często rzeczywista osoba może znacznie odbiegać od naszych wyidealizowanych wyobrażeń. Pozdrawiam.