Zawroty głowy z mdłościami

4 odpowiedzi
Witam. Okolo dwa lata temu zaczęły mi dokuczać zawroty głowy. Miały one charakter raczej krótkotrwały, tzn. Dokuczały mi przez kilka dni, później miały, by za jakiś czas znowu wrócić. Zrobione wówczas badania nie wykazały nic szczególnego.Dodam też, że od dziecka miewam częste bóle głowy. Mam wadę wzroku, od dziecka noszę okulary. Od niedawna bardzo nasiliły się bóle głowy, ale i przede wszystkim zawroty głowy, które dokuczają mi niemal cały czas. Od paru dni przy zawrotach głowy mam mdłości, a nawet zdarzają się wymioty. Grunt ucieka mi spod nóg, a do tego jestem wtedy strasznie osłabiona. Te bóle głowy, które ostatnio się bardzo nasiliły obejmują między innymi okolice nad oczami, zatoki oraz tył głowy. Ostatnio nawet z pracy zabrała mnie karetka, bo tak bardzo źle się czułam i myślałam że zaraz stracę przytomność. Jestem niskociśnieniowej a od jakiegoś czasu "skacze" mi ciśnienie. Jest mi bardzo trudno normalnie funkcjonować, w pracy chodząc opieram się o ściany, bo tracę równowagę. Karmienie jeszcze, że ten rok był dla mnie bardzo nerwowy i stresujący. Najnowsze badania krwi są w normie, za wyjątkiem żelaza, które jest sporo przekroczone. Wyniki TSH (niedoczynność tarczycy), jak i tomografia komputerowa są też prawidłowe. Mam od dziecka oczopląs. Bardzo proszę o poradę jaka może być przyczyna mojego koszmarnego samopoczucia, które uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie.
Witam, na pewno powinna Pani pójść do lekarza neurologa i laryngologa.
Pozdrawiam.
Łapienis Magdalena

Witam serdecznie!
W przypadku opisywanych dolegliwości należałoby wykonać pełną diagnostykę otoneurologiczną z pogranicza laryngologii/neurologii - wykonywana przez laryngologów. Obejmuje między innymi: (VNG, SEP, VEP, VEMP, BERA).badania laboratoryjne (hormonalne, morfologia, markery procesu zapalnego), USG tt. dogłowowych, RTG czynnościowy kręgosłupa szyjnego, SEP- ocene potencjałów somatosensorycznych, ocene poszczególnych odcinków drogi słuchowej (BERA, Otoemsję akustyczne) oraz badanie Rezonansu magnetycznego OUN z oceną okolicy kątów mostowo-móżdżkowych. - całość możliwa do wykonania w Bydgoszczy - analizując kompleksowo poszczególne składowe zmysłu równowagi (błędnik, wzrok, proprioceptory - czucie głębokie) jesteśmy w stanie określić lokalizację ewentualnej patologii
Po badaniach możliwość leczenia farmakologicznego, metody habituacji przedsionkowej w zależności od etiologii!
W przypadku pytań proszę o kontakt.
Zapraszam - Marcin Daroszewski
laryngolog-bydgoszcz.pl
Szanowna PAni, myślę, że powinna być Pani pod opieką audiologa, który jest bardziej kompetentny w tych przypadkach.
Pozdrawiam,
Prof. A> Krzeski
Lecz niedoczynność tarczycy oraz niedociśnienie krwi. Zbadaj sobie pełny profil hormonalny. Czyli hormony nadnerczowo płciowe oraz STH. Zrób badania krwi w kierunku Boreliozy. Oraz RM mózgu i rdzenia kręgowe w kierunki SM. Nie wiem jaki masz zawód i ile masz lat!