Witam mam pytanie dziecko w wieku 10 lat ząb stały wyrosły na dziasle czy by udało się ząb na dół obniżyć mam pytanie czy przyjmuje Pani na Narodowy Fundusz Zdrowia
lek. dent. Mateusz Tomaka
lek. dent. Mateusz Tomaka Stomatolog Rzeszów
Witam, zęba da się "obniżyć", ale o tym czy takie leczenie jest potrzebne decyduje lekarz. Niestety podane przez Panią /Pana informacje nie popozwalają zbyt wiele napisać w tej sprawie więc najlepiej zgłosić się do lekarza ortodonty.

Sprowadzić ząb do prawidłowego położenia może tylko ortodonta.Ja nie zajmuję się takimi zabiegami.

Witam.
Prawdopodobnie ma Pani na myśli stałego zęba nr 3,5 lub 5. Wprowadzenie takiego zęba do łuku jest jak najbardziej możliwe za pomocą aparatu otrodontycznego zarówno stałego jak i ruchomego. Zalecam zatem konsultację ortodontyczną. Zapraszam do naszej doktor ortodontki Magdaleny Robaczewskiej.
Odpowiadając na drugie Pani pytanie - z NFZ nie mamy podpisanej umowy.
Pozdrawiam
Małgorzata Zając

lek. dent. Zbigniew Dworak
lek. dent. Zbigniew Dworak Stomatolog, Protetyk Warszawa
na pierwsze pytanie-tak,na drugie-nie

lek. dent. Mariola Wolska-Oleksiak
lek. dent. Mariola Wolska-Oleksiak Stomatolog Starogard Gdański
Dzień dobry. Nie mam umowy z NFZ. Nie zajmuję się leczeniem ortodontycznym, trudno mi odpowiedzieć na Pani/Pana pytanie nie widząc pacjenta.

niestety nie mam umowy z NFZ,chodzi zapewne o przedtrzonowiec lub kieł musi to zobaczyć ortodonta ja z konsultacją wstrzymalabym się z pół roku zab jeszcze może ustawic się w łuku

lek. dent. Marek Gatz
lek. dent. Marek Gatz Stomatolog Bydgoszcz
NIe jestem ortodontą a to jest sprawa dla ortodonty. W naszej firmie Polskie centra stomatologiczne DENS - strona internetowa dens.com.pl posiadamy ortodontę ale nie w ramach usług na NFZ lecz tylko prywatnie

Dzień dobry,oczywiście, że ząb należy ustawić prawidłowo w zgryzie - zajmuje się tym ortodonta, dlatego dziecko należy jak najszybciej do ortodonty zapisać!
Na NFZ nie przyjmuję.

tylko prywatnie

lek. dent. Magdalena Olejnik
lek. dent. Magdalena Olejnik Stomatolog, Lekarz medycyny estetycznej Poznań
Witam nie mam NFZ. Nie wykonujemy takich usług.

lek. dent. Agnieszka Ewa Sicińska
lek. dent. Agnieszka Ewa Sicińska Stomatolog, Chirurg, Protetyk Warszawa
Dzień dobry!
Dziękuję za pytanie.
Niestety nie przyjmuję pacjentów w ramach NFZ.
Pani dziecku potrzebna jest konsultacja ortodontyczna a ja nie zajmuję się ortodoncją.
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Sicińska

Myślę że ząb jeszcze wyrośnie i tym samym się obniży,pozdrawiam

dr n. med. Joanna Ziółkowska
dr n. med. Joanna Ziółkowska Stomatolog, Lekarz medycyny estetycznej, Protetyk Szczecin
Witam!
Z tym problemem proszę się udać do lekarza stomatologa specjalisty z dziedziny ortodoncji.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska

lek. dent. Tomasz Łukasik
lek. dent. Tomasz Łukasik Stomatolog Katowice
Witam serdecznie,
Obecnie nie przyjmuję na Narodowy Fundusz Zdrowia. Jak najbardziej można taki ząb obniżyć - polecam udać się na konsultację ortodontyczną. Ortodonta po dokładnym obejrzeniu Pani dziecka, dokładnie wytłumaczy jakie są możliwości i jak wyglądać będzie leczenie.

dr n. med. Jolanta Nowakowska-Socha
dr n. med. Jolanta Nowakowska-Socha Stomatolog, Chirurg, Lekarz medycyny estetycznej Przecław
NFZ tylko w zakresie chirurgii stomatologicznej. Pytanie o ząb jest niejasne trzeba bardziej sprecyzować np który ząb ile dziecko ma lat itd

lek. dent. Anna Smolińska
lek. dent. Anna Smolińska Stomatolog Poznań
Dzień dobry:) Trudno mi się odnieść do sytuacji klinicznej pani dziecka bez badania stomatologicznego. Możliwe, że będzie potrzebna konsultacja ortodontyczna. Przyjmuję obecnie pacjentów w gabinecie prywatnym DentaCare Garbary 98-100. Serdecznie zapraszam:)

lek. dent. Agnieszka Rutkowska
lek. dent. Agnieszka Rutkowska Stomatolog Zielona Góra
Jeżeli dobrze rozumiem pytanie to dziecko potrzebuje konsultacji ortodontycznej. Od października nie będę udzielać świadczeń na NFZ.

lek. dent. Adam Jaworski
lek. dent. Adam Jaworski Stomatolog Łańcut
Zęby, które wyrastają poza łukiem np. od przedsionka często wymagają korekty ortodontycznej,najczęściej przyczyną jest niedorozwój szczęki lub żuchwy. Dostępne metody leczenia pozwalają wprowadzić zęba do łuku. Jeśli dziecko jest w wieku 8-12 lat dobrą metodą jest ap ruchomy. W późniejszym wieku pozostaje założyć ap. stały. Pozdrawiam Adam Jaworski

lek. Magdalena Jachowicz-Grzych
lek. Magdalena Jachowicz-Grzych Stomatolog, Protetyk Opole
Leczenie w ramach praktyki prywatnej. Co do sytuacji z zębem to najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w gabinecie i ocena (badanie) dziecka. Pozdrawiam

witam, proszę zgłosić się do lekarza ortodonty, pozdrawiam

Witam!
Obecnie nie przyjmuję na NFZ.
Jeśli chodzi o sprowadzenie nieprawidłowo położonego zęba- zapraszam ma konsultację, ponieważ bez badania nie będę w stanie odpowiedzieć na pytanie.
Pozdrawiam:-)

 Agnieszka Dziarska
Agnieszka Dziarska Stomatolog Malbork
Dobry wieczór ,
zasadnicze pytanie jest takie - który to ząb ?

Witam bez zbadania pacjenta nie mam możliwości udzielenia odpowiedzi na Pani pytanie . Nie udzielam świadczeń w ramach NFZ

lek. dent. Małgorzata Chlebicka
lek. dent. Małgorzata Chlebicka Stomatolog, Protetyk, Stomatolog dziecięcy Warszawa
Niestety nie mamy umowy z NFZ. Na pewno uda się taki ząb sciagnąc na dół. Zapraszamy na konsultację do dr. Małgorzaty Lipy-ortodontki.

Witam,
Widziałam nieraz spektakularne efekty wprowadzenia nieprawidłowo ułożonego zęba do łuku przez ortodontę. Niestety nie zajmuję się tym typem leczenia. Z tego co kojarzę leczenie ortodontyczne jest w Polsce refundowane dzieciom do 13 roku życia wiec warto szybko rozejrzeć się za specjalistą. W trakcie oczekiwania na termin u ortodonty polecam wybrać się do stomatologa, który zajmuje się leczeniem dzieci w celu przygotowania do ewentualnego leczenia ortodontycznego. Bardzo ważne jest żeby przed rozpoczęciem leczenia u ortodonty wyleczyć chore zęby i usunąć te, które już nie nadają się do leczenia (np mleczaki, które utrudnią wyjście zęba stałego). Przy okazji można bedzie skontrolować i omówić higienę jamy ustnej.
Tutaj również można rozejrzeć się za gabinetem, który ma podpisany kontrakt z NFZ. Osobiście zrezygnowałam z pracy w ramach Narodowego Funduszu, ale znam wielu świetnych lekarzy, do których można się wybrać.
Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia we wspieraniu małego pacjenta ;-)

Bez obejrzenia pacjenta ciężko odpowiedzieć na pytanie, ale podejrzewam, że tu będzie potrzebne leczenie ortodontyczne u lekarza specjalisty. Przyjmuję w ramach kontraktu z NFZ, ale leczeniem ortodontycznym się nie zajmuję. Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

Wybierz specjalizację lekarską, do której chcesz skierować pytanie

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.