Zapytanie o zeby

Witam mam pytanie dziecko w wieku 10 lat ząb stały wyrosły na dziasle czy by udało się ząb na dół obniżyć mam pytanie czy przyjmuje Pani na Narodowy Fundusz Zdrowia

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Mariola Wolska-Oleksiak

Dzień dobry. Nie mam umowy z NFZ. Nie zajmuję się leczeniem ortodontycznym, trudno mi odpowiedzieć na Pani/Pana pytanie nie widząc pacjenta.

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Mateusz Tomaka

Witam, zęba da się "obniżyć", ale o tym czy takie leczenie jest potrzebne decyduje lekarz. Niestety podane przez Panią /Pana informacje nie popozwalają zbyt wiele napisać w tej sprawie więc najlepiej zgłosić się do lekarza ortodonty.

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Magdalena Waśkiewicz

Sprowadzić ząb do prawidłowego położenia może tylko ortodonta.Ja nie zajmuję się takimi zabiegami.

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Małgorzata Zając

Witam.
Prawdopodobnie ma Pani na myśli stałego zęba nr 3,5 lub 5. Wprowadzenie takiego zęba do łuku jest jak najbardziej możliwe za pomocą aparatu otrodontycznego zarówno stałego jak i ruchomego. Zalecam zatem konsultację ortodontyczną. Zapraszam do naszej doktor ortodontki Magdaleny Robaczewskiej.
Odpowiadając na drugie Pani pytanie - z NFZ nie mamy podpisanej umowy.
Pozdrawiam
Małgorzata Zając

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

niestety nie mam umowy z NFZ,chodzi zapewne o przedtrzonowiec lub kieł musi to zobaczyć ortodonta ja z konsultacją wstrzymalabym się z pół roku zab jeszcze może ustawic się w łuku

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Katarzyna Kręcisz

Dzień dobry,oczywiście, że ząb należy ustawić prawidłowo w zgryzie - zajmuje się tym ortodonta, dlatego dziecko należy jak najszybciej do ortodonty zapisać!
Na NFZ nie przyjmuję.

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Klaudiusz Rojek

tylko prywatnie

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Magdalena Olejnik

Witam nie mam NFZ. Nie wykonujemy takich usług.

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Dzień dobry!
Dziękuję za pytanie.
Niestety nie przyjmuję pacjentów w ramach NFZ.
Pani dziecku potrzebna jest konsultacja ortodontyczna a ja nie zajmuję się ortodoncją.
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Sicińska

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Mariola Jodłowska

Myślę że ząb jeszcze wyrośnie i tym samym się obniży,pozdrawiam

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Joanna Ziółkowska

Witam!
Z tym problemem proszę się udać do lekarza stomatologa specjalisty z dziedziny ortodoncji.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Tomasz Łukasik

Witam serdecznie,
Obecnie nie przyjmuję na Narodowy Fundusz Zdrowia. Jak najbardziej można taki ząb obniżyć - polecam udać się na konsultację ortodontyczną. Ortodonta po dokładnym obejrzeniu Pani dziecka, dokładnie wytłumaczy jakie są możliwości i jak wyglądać będzie leczenie.

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

NFZ tylko w zakresie chirurgii stomatologicznej. Pytanie o ząb jest niejasne trzeba bardziej sprecyzować np który ząb ile dziecko ma lat itd

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Agnieszka Rutkowska

Jeżeli dobrze rozumiem pytanie to dziecko potrzebuje konsultacji ortodontycznej. Od października nie będę udzielać świadczeń na NFZ.

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Adam Jaworski

Zęby, które wyrastają poza łukiem np. od przedsionka często wymagają korekty ortodontycznej,najczęściej przyczyną jest niedorozwój szczęki lub żuchwy. Dostępne metody leczenia pozwalają wprowadzić zęba do łuku. Jeśli dziecko jest w wieku 8-12 lat dobrą metodą jest ap ruchomy. W późniejszym wieku pozostaje założyć ap. stały. Pozdrawiam Adam Jaworski

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Agnieszka Kobus

witam, proszę zgłosić się do lekarza ortodonty, pozdrawiam

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Maria Radziwilska

Witam!
Obecnie nie przyjmuję na NFZ.
Jeśli chodzi o sprowadzenie nieprawidłowo położonego zęba- zapraszam ma konsultację, ponieważ bez badania nie będę w stanie odpowiedzieć na pytanie.
Pozdrawiam:-)

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Maja Teresińska

Witam bez zbadania pacjenta nie mam możliwości udzielenia odpowiedzi na Pani pytanie . Nie udzielam świadczeń w ramach NFZ

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Joanna Mastalerz-Kulik

Witam,
Widziałam nieraz spektakularne efekty wprowadzenia nieprawidłowo ułożonego zęba do łuku przez ortodontę. Niestety nie zajmuję się tym typem leczenia. Z tego co kojarzę leczenie ortodontyczne jest w Polsce refundowane dzieciom do 13 roku życia wiec warto szybko rozejrzeć się za specjalistą. W trakcie oczekiwania na termin u ortodonty polecam wybrać się do stomatologa, który zajmuje się leczeniem dzieci w celu przygotowania do ewentualnego leczenia ortodontycznego. Bardzo ważne jest żeby przed rozpoczęciem leczenia u ortodonty wyleczyć chore zęby i usunąć te, które już nie nadają się do leczenia (np mleczaki, które utrudnią wyjście zęba stałego). Przy okazji można bedzie skontrolować i omówić higienę jamy ustnej.
Tutaj również można rozejrzeć się za gabinetem, który ma podpisany kontrakt z NFZ. Osobiście zrezygnowałam z pracy w ramach Narodowego Funduszu, ale znam wielu świetnych lekarzy, do których można się wybrać.
Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia we wspieraniu małego pacjenta ;-)

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Twoje pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

* Internet nie może być substytutem profesjonalnej opieki medycznej.

Dodaj pytanie

Już prawie gotowe! Wypełnij jeszcze pozostałe dane. Dzięki nim będziemy w stanie precyzyjnie rozwiązać Twój problem.

Wybierz specjalizację lekarską, do której chcesz skierować pytanie

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji będziemy mogli przesłać pytanie w pierwszej kolejności do najlepszych specjalistów z Twojej okolicy

Martwisz się o swoje zdrowie?

Wyślij pytanie naszym lekarzom i specjalistom i uzyskaj szybką odpowiedź!

Pen-iconCreated with Sketch. Zadaj pytanie

Odpowiedź od: