Zakrzepica żyły nogi

4 odpowiedzi
Od tygodnia mam spuchniętą lewą stopę i łydkę – czuję mrowienie w łydce, ból pod kolanem i uczucie rozpierania stopy. Dostałam skierowanie na USG Dopplera, które będzie wykonane na koniec lipca (dodam tylko, że to kpina). Czy to objaw zakrzepicy żyły?
Z objawów które Pani opisuje nie można wykluczyć zakrzepicy żył głębokich, ale to wcale nie musi być zakrzepica-równie dobrze można myśleć o problemach związanych z kręgosłupem. Badanie USG doppler układu żylnego pozwoli odpowiedzieć na to pytanie - proponuję je wykonać w najbliższym możliwym terminie.

Szanowna Pani, nie jest do końca pewne czy to jest zakrzepica żył kończyn dolnych. Aby to potwierdzić, lub wykluczyć konieczne jest badanie lekarskie i wykonanie USG. Zapraszam na wizytę w pn.18.04.2016.
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
opisane powyżej objawy mogą świadczyć o zakrzepicy. Niestety terminy na USG (szczególnie z dopplerem) są delikatnie określając odbiegające od przyjętych standartów. Jeśli jest podejrzenie zakrzepicy, to powinna Pani stostować w dawce leczniczej zastrzyki z heparyny drobnocząsteczowej oraz rczej prowadzić spoczynkowy tryb życia.
Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego powrotu do zdrowia,
Anna Aseńko
Niestety, opisane objawy mogą świadczyć o zakrzepicy. Rzeczywiście w takiej sytuacji wskazane jest pilne badanie USG Doppler. W poniedziałek przyjmuję w przychodni Macromedica na Gagarina, proponuję zatelefonować tam jutro i ustalić dogodną godzinę.
Mam nadzieję, że przyjmuje Pani heparyny drobnocząsteczkowe.
Zapraszam w poniedziałek na wizytę.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!