Zacznę od tego że od długiego czasu jestem na restrykcyjnej diecie która wyklucza : gluten , cukier

2 odpowiedzi
Zacznę od tego że od długiego czasu jestem na restrykcyjnej diecie która wyklucza : gluten , cukier , mleko , sól , owoce i warzywa o wysokim indeksie IG. Spowodowane jest to problem trądziku który prześladował mnie przez ponad 10 lat. Nie palę , nie piję alkoholu. Dieta bardzo pomaga mi utrzymać dobry stan mojej cery.
Problem mój dotyczy dziwnego reagowania mojego organizmu na niektóre produkty spożywcze ( z którymi kiedyś nie miałem większych problemów)
Np. Po zjedzeniu różnego rodzaju kasz ( przede wszystkim kaszy gryczanej , ale chyba też po jaglanej) mam bardzo duże problemy trawienne. Brzuch wzdyma mi tak bardzo ( jakby ktoś pompował go od środka) że jest to nie do wytrzymania , oprócz tego mam wzdęcia po zjedzeniu produktów ciężkostrawnych typu bakłażan.
Bardzo lubię kasze, nie chciałbym z nich rezygnować dlatego chciałbym zapytać czym może być spowodowana taka reakcja organizmu.
Dzień dobry. Przyczyn może być wiele. Nadmiar błonnika w całodziennej podaży posiłków, zaburzenia mikrobioty jelitowej, zespół SIBO, nietolerancje pokarmowe. Potrzebuję więcej informacji: dzienniczka żywieniowego z zapisem objawów, wyników badań i historii chorób, aby ustalić przyczynę problemów i skutecznie ją zwalczyć :) Zapraszam na wizytę :)
Sugeruję wizytę: Nietolerancje pokarmowe test 450 + wizyta + jadłospis - 700 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry,

Z całą pewnością, mogą być liczne przyczyny zgłaszanych przez Pana dolegliwości żołądkowo-jelitowych. Jeśli nie będą one ustępować to proszę się zgłosić na konsultację do gastroenterologa i/lub dietetyka klinicznego. Może Pan również zweryfikować jak Pana organizm zareaguje na dietę lekkostrawną, która zawiera mniejsze ilości błonnika pokarmowego. Warto także sprawdzić czy nie występuje u Pana dysbioza jelitowa oraz choroby przewodu pokarmowego, które mogą być poniekąd powiązane ze zgłaszanymi przez Pana problemami skórnymi.

Z wyrazami szacunku,
Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny i Sportowy
mateuszdurbas.pl
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.