zaburzenia równowagi bez zawrotów głowy

problem dotyczy mojej 60 letniej mamy. mama od 4 lat ma dziwne ściąganie ciała na prawą strone podczas chodzenia. wyglada to jakby mama sie o cos potykała, nie ma zawrotów głowy i nie kontroluje tego ściągania. o ile do tej pory problem występował tylko przy chodzeniu to teraz jest rowniez podczas siedzenia czy tez stania w miejscu. ciałe ciało jakby szarpał ktos na prawą stronę. mama miała juz mnóstwo badan i lekarze nadal nie wiedzą co sie dzieje.załączam badania. dodam, że mama była u 3 neurologów, u neurochirurga, kardiologów, laryngologa,psychiatry itp. cięzko jest funkcjonować, jak nie można normalnie chodzić a nawet siedzieć. laryngolog jakis czas temu zalecił vertix,cavinton forte, ale to nic nie daje. mama myślała ze to nerwy, ale po braniu paroxinoru od psychiatry tez nic sie nie zmieniło. problem bardzo sie nasila.prosze o porade, badania typu rezonans kręgów szyjnych i głowy, badanie błednika,eeg były robione.

3 odpowiedzi


Oj trudno coś poradzić bez osobistego obejrzenia chorej.

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.


Bez obejrzenia badań trudno wysunąć jakąś koncepcję rozpoznania


Witam, bez obejrzenia badań i zbadania Pani mamy doradzanie czegoś sensownego jest niemożliwe . Pozdrawiam Piotr Winkler

Piotr Winkler

Piotr Winkler

neurochirurg

Poznań

Umów wizytę

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.