zaburzenia chyba lekowe

17 odpowiedzi
boje sie kontaktów z ludzmi? unikam i zamykam w sobie nie wychodze z domu tylko jak musze a to jest straszne
Witam, żeby zdiagnozować zaburzenie lękowe oraz dopasować do osoby nań cierpiącej, propozycję terapii, trzeba przyjść na bezpośrednią konsultację do psychologa. Pozdrawiam noworocznie!
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam,

Z tego co Pan(i) pisze to lęk dezorganizuje Panu(i) życie i wypełnianie ról życiowych. Zachęcam do podjęcia psychoterapii a może okazać się, że będzie konieczne podjęcie równocześnie farmakoterapii. Proszę zgłosić się albo do psychoterapeuty albo lekarza psychiatry w celu diagnozy i podjęcia decyzji co do właściwego dalszego leczenia.

Adam Zawielak
#psychologpoznan
#psychoterapeutapoznan
Z opisu wnioskuję, że nie jest Pan/i zadowolony/a ze swojego aktualnego funkcjonowania. Do rozwiązania problemów, które Pan/i przeżywa przyczynić się może psychoterapia . O szczegółach możemy porozmawiać w trakcie rozmowy konsultacyjnej, na którą zapraszam.
Pozdrawiam
Katarzyna Nowakowska-Domagała
Witam,
może proszę spróbować umówić się na psychoterapię, bo na dłuższą metę takie funkcjonowanie jest bardzo trudne.
Pozdrawiam
Witam, lęk/silny dyskomfort w sytuacjach, które wymagają nasilonego kontaktu z ludźmi, obawa przed ich oceną często diagnozowany jest jako fobia społeczna. Po opisie może na to wskazywać, jednak nie wystarczą takie informacje by postawić jednoznaczną diagnozę.
Wyobrażam sobie, że przeżywany lęk utrudnia codzienne funkcjonowanie. Proszę nie czuć się wyobcowanym, takie trudności ma wiele osób. Proszę poszukać forum dla osób z fobią społeczną, oraz spróbować przełamać lęk i umówić się na wizytę do psychologa/psychoterapeuty. Polecam terapię poznawczo-behawioralną. Pozdrawiam
Dzień dobry, rozumiem, że unikanie ludzi i zamykanie się w domu jest straszne. Co jest przyczyną tego? Jak długo trwa ten stan? Co wprowadzić w życie aby czuć się lepiej? Odpowiedzi są zawsze bardzo indywidualne. Aby je znaleźć należałoby umówić się na spotkanie z psychoterapeutą lub psychologiem. Można rozważyć wizytę u psychiatry. Serdecznie pozdrawiam, Magdalena Anna Skotnicka psychoterapeuta Olszyn/Bydgoszcz
Dzień dobry,
W takiej sytuacji na pewno potrzebna jest pomoc specjalisty. Ja jako psychoterapeutka mogę polecić psychoterapię, która pomoże zrozumieć to co się w danym momencie dzieje, znaleźć głębsze podłoże problemu. Można też skorzystać z pomocy lekarza psychiatry i sięgnąć po leki które pomogą zlikwidować objawy. Ja mogę pomóc jako psychoterapeutka, zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam

Justyna Wojciechowska
To pytanie to właśnie moment próby wyjścia z tej sytuacji. To nieśmiały, ale naprawdę dobry pomysł na nawiązanie leczącej relacji z drugim człowiekiem. Serdecznie zapraszam do kontaktu :-). Psychoterapia to po prostu rozwój w dobrym i bezpiecznym spotkaniu. Nikt nie jest "samotną wyspą".
Dobry wieczór,

Naprawdę niewiele wiem na temat osoby, która napisała to pytanie. Nie wiem nawet jakie jest pytanie;) Domyślam się, że pytanie brzmi: co mi jest i jak sobie z tym radzić. Te dwa zdania mogą wskazywać na zburzenia z kręgu lękowych. W naszym Ośrodku leczymy człowiek, a nie zaburzenie. Z naszego doświadczenia wynika, że etykiety i diagnozy mogą czasami bardziej zaszkodzić niż pomóc, dlatego zapraszamy na wizytę do gabinetu. Na koniec dodam, że istnieje szereg prostych metod na poradzenie sobie z wyżej opisanymi kłopotami. Serdecznie pozdrawiam.
Witam, trudno doszukać mi się pytania w tym zdaniu. Proszę o sprecyzowanie problemu. Z tej treści mogę jedynie domyślić się, że warto byłoby zasięgnąć porady psychiatry oraz psychoterapeuty. Pozdrawiam
Witam.
Rozumiem że Pan/Pani potrzebuje pomocy. Tego typu zaburzenia można leczyć terapią poznawczo-behawioralna RTZ. Zapraszam
Dzień dobry,
Ciężka praca przed Panem/ Panią jednak terapia lęku w nurcie systemowym jest skuteczna.
Pozdrawiam.
To sytuacja, którą przeżywa się jako trudną. Ogranicza życie, wycofuje z wielu ważnych i przyjemnych aktywności. Fachowo nazywa się lęk społeczny lub fobia społeczna. To najczęstszy problem związany z lękiem, cierpi nan niego około 13% ludzi. Terapia poznawczo-behawioralna bardzo skutecznie pomaga poradzić sobie z tym lękiem. Życzę szybkiej poprawy!
Pisze Pan/ Pani o silnym lęku odczuwanym w sytuacji spotkań z ludzmi lub nawet wyobrazenia o tym spotkaniu. Unikanie sytuacji które powodują lęk jest mechanizmem podtrzymującym lęk. Daje ulge tylko na chwile, bo obniża napięcie, ale długoterminowo ten lęk utrzymuje. Zachęcam do podjęcia psychoterapii, która pomoże Panu/ Pani w tym, aby poczuć sie lepiej i móc wychodzić z domu i spotykac się z ludźmi.
Witam, zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą i lekarzem psychiatrą, kompleksowe konsultacje ze specjalistami będą pomocne w wyjściu z opisywanej sytuacji i pomogą nakreślić dalszy plan działania by poprawić komfort funkcjonowania. Pozdrawiam
Sugerowałabym bezpośrednie spotkanie z terapeutą w gabinecie lub przynajmniej w bezpośredniej videorozmowie online. Przyczyny lęku mogą mieć rózne źródła i w bezpośredniej rozmowie ze specjalistą można spróbować je nazwać i ustalić strategię radzenia sobie. Zapraszam do kontaktu. pozdrawiam GR
Witam:) Niechęć do kontaktów z ludźmi, zaszywanie się w domu, pozostawanie w swoim świecie: mysli, uczuć, obaw, niepokoju.... Proponuję nie "ubierać się" w etykietkę zaburzeń lekowych, czy innych, a skorzystać z fachowej pomocy, gdzie będzie można przyjrzeć się sobie, spojrzeć na możliwe przyczyny, stan obecny i mozliwosci zmiany tego, co jest. Ważna jest motywacja. Pozdrawiam i zachęcam do podjęcia decyzji na TAK.