zabiegi RF

9 odpowiedzi
Czy zabieg laserem RF jest bezpieczny? Moje wątpliwości budzi to, że włókna kolagenowe zostają częściowo zdenaturowane, a więc zniszczone. Owszem kurczą się one wtedy, a więc owal ulega podniesieniu, ale czy w perspektywie np 2 lat po zabiegu twarz jeszcze bardziej nie opadnie?
Zabieg RF jest bardzo dobrym i skutecznym zabiegiem. Nie ma ryzyka pogorszenia się jakości skóry po tym zabiegu

Szanowna Pani nie wykonuję zabiegów RF więc nie jestm dobrym źrodłem informacji. Proponuję zadać to pytanie Dr Maciejowi Krajewskiemu z Kliniki Estivance. On wykonuje takie zabiegi.
Pozdrawiam serdecznie
nie zdarzyła się jeszcze taka sytuacja w mojej praktyce zawodowej.
Możliwe powikłania jakie mogą się wydarzyć to :
1. Przebarwienia pourazowe – najczęstszy skutek uboczny zabiegów laserowych. Jeśli się poparzymy, to też zdarza się, że dochodzi do przebarwienia. Czasami same schodzą, ale czasami niestety nie. Ocenia się, że przebarwienia mogą się pojawić przy 10-30 proc. zabiegów laserem. Wiele zależy od fenotypu skóry, stopnia jej opalenia, mocy zabiegu, jakości urządzenia. W mojej praktyce obserwuję takie przebarwienia bardzo rzadko.
2. Infekcje. Najczęściej jest to wirusowa opryszczka, bo jeśli ktoś jest jej nosicielem, to przy zabiegu dochodzi do obniżenia odporności organizmu i wirus może się uaktywnić. Choroba występuje na skórze w miejscu zabiegu. Infekcje zdarzają się częściej po zabiegach laserem ablacyjnym, ze względu na naruszenie ciągłości skóry. Przy laserze nieablacyjnym ich ryzyko jest niewielkie.
3. Nadkażenie bakteryjne. Dochodzi do niego bardzo rzadko.
4. Blizny przerostowe. Ważny jest wywiad uzyskany od pacjenta. Jeśli do tej pory występowały ja odstępuję od zabiegu.
5. Blizny zanikowe. Mogą powstać, jeśli zaburzone jest gojenie skóry po zabiegu laserowym
Zabieg RF raczej bezpiecznym zabiegiem. Za 2 lata bardziej nie opadnie niz to robi natura. Pozdrawiam
Zapraszam na konsultację.
Witam! RF to nie laser(proszę doczytać!). Po 2 latach, a zwykle wcześniej, od każdego zabiegu ( z wyjątkiem chirurgicznego) skóra i tak wraca do naturalnego rytmu starzenia. Co do "niszczenia "kolagenu to w niektórych zabiegach wykorzystujemy to zjawisko celowo , zgodnie z zasadą "zniszczenie=regeneracja".Pozdrawiam!
W 2 lata po zabiegu twarz nie opadnie .Po zabiegu efekt będzie najlepszy ale z wiekiem nastąpi kolejny stopniowy ubytek kolagenu , i ponowne rozlużnienie włókien kolagenowych . Zabieg jest bezpieczny,ale w takich przypadkach rekomenduję wykonanie do 3-4 zabiegów wstrzykiwania kolagenu do injekcji LINERASE .Efekt będzie lepszy i .bardziej widoczny .
Sugeruję wizytę: - 900 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie. Myśle, że ma Pani na myśli radiofrekfencję frakcyjną mikroigłową - czyli RF. Nie jest to laser. Zasada polega na wprowadzeniu mikroigieł pod skóre na głębokość nieco większą niż laser - zazwyczaj do 3,0-3,5 mm. A tak włókna kolagenowe są rzeczywiście podgrzewane, ale maksymalnie do 60 stC, tak aby właśnie nie uległy one denaturacji, a tylko pobudzić fibroblasty do produkcji i przebudowy kolegenu. Efekt jest taki ze po 2 latach twarz wyglada o 2 lata młodsza niż gdyby tego nie było. To nie są zabiegi, które zatrzymują czas. Wymagają powtarzania, ponieważ skóra starzeje się cały czas, a my możemy to trochę zahamować.
Dzień dobry, zamiast lasera można zastosować radiofrekwencję mikroigłową. Pozdrawiam