zab co robic

12 odpowiedzi
Mam problem z zębami mianowicie mam krzywy zgryz.zaczęło się od tego ze leczylam zeba kanałowo był on odbudowany.chciałam założyć aparat zdjęcie pokazało ze moja 6 była źle wyleczona.poszłam do innego dentysty gdzie miało się odbyć leczenie kanałowe pod mikroskopem.zdjęto mi górę zeba po czym stwierdzone zostało czy nie chce usunąć tego zeba.co prawda nie chce bo ciezko mi będzie bez tego zeba gdy mój zgryz bazuje najbardziej na tym zebie. Zaplombowali mi go chciałam żeby go odbudowali a teraz okazuje się ze nie maja terminów by mi go naprawić. Nie wiem co robić. Kolejki do dentysty są bardzo długie trzeba czekać miesiącami. A ja niedługo wyjeżdżam i się zastanawiam czy ta plomba mi nie wy padnie albo czy nie złamie mi tego zęba. Pomocy
Każdy ząb leczony kanałowo ma osłabioną strukturę i może być bardziej podatny na zlamanie ale bardzej narazone sa na to siekacze i przedtrzonowce.Nie wiem kiedy i gdzie pani wyjeżdża ale myślę że nie powinno nić sie dziać jesli będzie pani starała sie nie gryżć nic twardego

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzien dobry, najlepiej poszukać innego stomatologa, aby uzupełnił wypełnienie i sprawdził wszystko i odpowiednio dopasował do zgryzu - jeżeli będzie taka potrzeba- właśnie po to aby ząb się nie złamał i nie był obciążony nadmiernie.
Pozdrawiam serdecznie
dr n. med. Katarzyna Jankowska

Dzień dobry.
Jeżeli nie da się poprawić leczenia kanałowego (decyzja endodonty ) nawet w mikroskopie to myślę, że nie warto upierać się , aby go zostawić.
Zawsze może Pani udać się konsultacje do innego gabinetu stomatologicznego i wysłuchać co inny lekarz zaproponuje.
Z Pani maila trudno wywnioskować, czy leczenie się nie powiodło, czy nikt nie chce się go podjąć.
Bez dokładnych informacji dotyczących przebiegu leczenia trudno stawiać diagnozę i doradzać.
Z poważaniem
Małgorzata Zając

Dzień dobry, ząb po prawidłowym leczeniu kanałowym powinien być anatomicznie odbudowany kompozytem ,lub koroną. Jeżeli tam gdzie Pani leczyła zęba, nie ma wolnych terminów, proszę poszukać innego lekarza. Pozdrawiam dr Kręcisz

O ile wszystko zostało prawidłowo zrobione wszystko powinno wytrzymać
Pozdrawiamy zespół rojekdental.pl

Mogę Panią zaprosić do siebie na wizytę i zobaczymy co się da zrobić. Terminy rozsądne.

Witam!
Przykro mi bardzo, lecz nie mam wpływu na odległe terminy oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty stomatologa w Pani miejscowości.
Nie mam też wpływu na trwałość wypełnienia, które Pani założono. Na te pytania może konkretnie odpowiedzieć jedynie Pani lekarz prowadzący.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska

zapraszam na wizytę

Polecam pojechać do miasta wojewódzkiego i trafić do dentysty bez zbyt długiego oczekiwania.
Udanego leczenia

Proponuję bezpośrednią konsultacje z lekarzem. Nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytania bez konsultacji - wizyty w gabinecie.,

Szanowna Pani. Wydaje się że rynek usług stomatologicznych jest konkurencyjny. Śmiało proszę skorzystać z usług innego gabinetu. Niestety Pani sytuację zgryzową i stan zęba można ocenić dopiero klinicznie w gabinecie stomatologicznym. Ząb powinien być prawidłowo leczony kanałowo pod mikroskopem, w drugim etapie powinna zostać Pani zaproponowana forma odbudowy stosowna do planowanego leczenia ortodontycznego. Nie koniecznie plomba po leczeniu endo, może to być uzupełnienie protetyczne typu onlay lub wkład z koroną. Szczegóły musi Pani jednak ustalić u stomatologa. Renata Sznajder

Witam,
z "krzywym zgryzem" należy zgłosić się do lekarza zajmującego się ortodoncją. Leczenie danego zęba najlepiej dokończyć tam gdzie się go zaczęło, a jeżeli chodzi o tą "plombę" to na podstawie tych informacji trudno odpowiedzieć czy wypadnie czy nie bo nie wiem jaki został użyty materiał i jak to zostało wykonane. Ząb leczony kanałowo jest osłabiony i kruchy wiec może się złamać łatwiej niż zdrowy ząb. Jeżeli nie zgadza się Pani z planem leczenia zaproponowanym przez danego lekarza to on ma prawo odstąpić od leczenia.

Eksperci

Barbara Wędrychowska-Szulc

Barbara Wędrychowska-Szulc

Ortodonta

Szczecin

Katarzyna Leśniowska

Katarzyna Leśniowska

Stomatolog, Specjalista medycyny estetycznej

Wrocław

Barbara Pietrzak-Bilińska

Barbara Pietrzak-Bilińska

Ortodonta

Warszawa

Dariusz Helmich

Dariusz Helmich

Stomatolog

Częstochowa

Piotr Młyńczak

Piotr Młyńczak

Stomatolog

Wrocław

Peter Srebrić

Peter Srebrić

Stomatolog, Ortodonta

Wrocław

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 25 pytań dotyczących usługi: wady zgryzu

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.