Wyprowadzka z domu rodzinnego, czy jestem już na to gotowy?

4 odpowiedzi
Niedługo kończę 20 lat i chciałbym już się wyprowadzić, ale nie wiem czy to już ten czas. Jestem już praktycznie na to gotowy. Umiem zadbać sam o siebie. Potrafię prać, prasować, gotować, sprzątać i wykonywać codzienne czynności związane z prowadzeniem domu. Uważam więc, że jestem samodzielny, ale nie wiem czy już nadszedł czas wyprowadzki. Bardzo proszę o poradę.
Witaj,

Piszesz o potrzebie wyprowadzki, wymieniasz różne rzeczy, które potrafisz robić samodzielnie. Bardzo ważne jest to co piszesz: "Jestem już praktycznie na to gotowy. Umiem zadbać sam o siebie" - Te zdania pokazują mi, że chcesz dać sobie przestrzeń na życie w inny sposób. Czy nadszedł czas wyprowadziki? to pytanie jakie stawiasz. Ten czas każdy ma inny i tutaj nie ma jakieś zewnętrznej normy, któraby to określała. Ciekawi mnie Twoja motywacja i intencje do wyprowadzenia się z domu. Twoje pytanie pokazuje, że chesz określać się poprzez zewnętrzne standardy a nie to czego potrzebujesz. Jeśli chcesz się temu bliżej przyjrzeć to zapraszam Cię na konsultację. "Kiedy jest ten czas?" Sprawdzaj i odpowiedzi szukaj w sobie.
Pozdrawiam,
Andrzej Solarz
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam :) skoro prosi Pan o poradę, bardzo proszę.
To dobre pytanie, czy to już ten czas, czy jest Pan gotowy? Czy opisane umiejętności są niezbędne lub są gwarancją udanej inicjacji w dorosłość?
Pozdrawiam,
Dominik Gebler
Witam,
to kwestia bardzo indywidualna. Na różnym etapie swojego życia ludzie podejmują taka decyzję (lub nie podejmują). TEN CZAS o którym Pan pisze to kwestia wewnętrznej psychicznej gotowości do takiej decyzji. Niezależnie od tego jak bardzo korzystne ma się zaplecze (np. własne mieszkanie, pracę, wsparcie bliskich itp) tej decyzji mogą towarzyszyć ambiwalentne uczucia. Z jednej strony ciekawość siebie w nowej sytuacji, ekscytacja a z drugiej obawy i niepokoje jak sobie ktoś poradzi.
Niewątpliwie im wcześniej podejmiemy taką decyzję (np. w wieku 20 lat ) tym lepiej w takim znaczeniu że zdobywa się kolejne doświadczenia i umiejętności, które pozwalają nam czerpać siłę w późniejszych ewentualnie trudnych życiowych sytuacjach. Czasem wsparcie specjalisty może pomóc w podjęciu najlepszej dla siebie decyzji bez przytłaczającego i paraliżującego lęku.
Z poważaniem
Magdalena Staszewska
Dzień dobry, myślę, że poczuje Pan kiedy nadejdzie czas wyprowadzki. Rozumiem, że ma już Pan jakieś swoje lokum, mieszkanie, gdzie mógłby Pan się przeprowadzić? Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.