Wynik mojego TSH to 6,0 w skali 0,27-4,200, fT3 to 18,79 w skali 12,00-22,00 oraz fT4 7,41 w skali 3

9 odpowiedzi
Wynik mojego TSH to 6,0 w skali 0,27-4,200, fT3 to 18,79 w skali 12,00-22,00 oraz fT4 7,41 w skali 3,95-6,80.
Lekarz rodzinny stwierdził, że wyniki nie wymagają konsultacji i leczenia endokrynologicznego, czy rzeczywiście nie ma sensu konsultacja z lekarzem endokrynologiem?
Warto powtórzyć wyniki, szczególnie TSH a w razie wątpliwości skorzystać z porady endokrynologa. Proszę również obserwować swoje samopoczucie.
Pozdrawiam

Proszę skontaktować się z lekarzem endokrynologiem i koniecznie powtórzyć badania. Następnie zapraszam do skorzystania z porady dietetycznej i dietoterapi w schorzeniu tarczycy. Anna SOCHACKA
Zgadzam się, że watro powtórzyć badanie i zdecydowanie skupić się na swoim samopoczuciu. Wyniki nie są prawidłowe, dobre wyniki dla tych parametrów powinny wynosić ok 50 % normy. Jeśli zaobserwuje Pani m.in. spadki energii, złe samopoczucie, wzrost masy ciała, ciągłe uczucie zimna, suchość skóry czy senność. Polecam zgłosić się obowiązkowo do endokrynologa.
Także zaleciłabym Pani powtórzenie badań jak również obserwację swojego samopoczucia. Konsultacja z endokrynologiem także byłaby wskazana. Przy schorzeniach tarczycy istotna jest także odpowiednia dieta, która na pewno poprawi Pani samopoczucie i komfort.
Witam, przy takim tsh musi Pani mieć szereg dolegliwosci- ciągle zmęczenie, przybieranie na wadze, stany depresyjne, uczucie ciągłego zimna. Konieczna konsultacja endokrynologiczna i wprowadzenie euthyroxu w celu wyrównania poziomu TSH. Prawidłowy poziom to w okolicach 1.5.

Magdalena Kołodziej Dietetyk
Prawidłowa czynność tarczycy, to w ocenie hormonalnej prawidłowy poziom TSH, FT3 i FT4.
Konstelacja hormonów: podwyższone TSH i FT4 może wskazywać na gruczolaka przysadki podukującego TSH (TSH-oma). W tej sytuacji powinna Pani mieć objawy nadczynności tarczycy. Sugerowałbym powtórzyć TSH i FT4 (nie znamy daty poprzednich badań). W mojej ocenie konsultacja endokrynologiczna jest jak najbardziej zasadna.
Sugeruję wizytę: Konsultacja endokrynologiczna (pierwsza wizyta) + usg - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Wyniki Pani badań są napewno do powtórzenia. I oczywiście trzeba je skonsultować z endokrynologiem .Nie koniecznie mogą wynikać z nieprawidlowego funkcjonowania tarczycy.Pozdrawiam
Dzień dobry,
również zgadzam się, że wyniki powinny zostać powtórzone. Polecam konsultację u endokrynologa.
Pozdrawiam, Kamila Peksa
Dzień dobry, w powyższej sytuacji powtórzenie wyników i konsultacja endokrynologiczna są jak najbardziej zasadne. Kluczowym będzie ocena ewentualnego występowania objawów - najlepiej na osobistej konsultacji lekarskiej.
Pozdrawiam.