Wydana opinia biegłych psychiatrów ja długo jest ważna ?

4 odpowiedzi
Wydana opinia biegłych psychiatrów ja długo jest ważna ?
Szczerze - nie orientuję się, ale byc może do momentu zmiany opinii lub wydania kolejnej czyli do odwołania poprzedniej na wniosek m.in. Sędziego Sądu.
Jeśli się kwestionuje i okaże inne fakty.
psycholog
atruszkowska1000/at/gmail.com

To zależy na jakie potrzeby wydano tą opinię, czy była ona dla dorosłego, czy dla dziecka? Czy był jakiś proces chorobowy, było podjęte leczenie? Jest mnóstwo różnych zmiennych i drudno orzec jak długo jest ważna ta opinia bez poznania dokładniejszych informacji, pozdrawiam Agnieszka Zawadzka-Pinkosz:)
Opinie psychologiczne z reguły są wydawane okazjonalnie tzn. Wydawane z jakiegoś powodu i na czyjeś potrzeby np. Sądu, MOPSU, ZUSU, opinia po wypadku. Jeśli w opinii bądź orzeczeniu psychologicznym nie został oznaczony termin ważności, to taka opinia jest ważna na okoliczność, na którą została wydana.
Dobra merytorycznie opinia psychiatryczna nigdy nie traci ważności. Chyba że ustaną okoliczności i wykazane zostaną argumenty, świadczące o jej nieaktualności . Jeśli była to opinia wydana na zamówienie Sądu przez biegłego psychiatrę z listy biegłych Sądu Okręgowego, musi zostać to przeprowadzone także taką drogą.