Wybielić zęby, tak czy nie?

5 odpowiedzi
Dzień dobry.Szanowny Panie Doktorze,
chciałbym wybielić zęby jakąś najnowocześniejszą najskuteczniejszą i zarazem nie tak inwazyjną metodą. Czy u Pana w klinice zapewnia Pan jakąś cudowną metodę??
Chciałabym uzyskać efekt bardzo biały.
Najskuteczniejszą metodą wybielania jest niestety metoda nakładkowa w domu. Żaden laser czy wybielanie lampą w gabinecie nie wybieli tak jak nakłdaki z żelem zakładane na noc. Musi mieć Pani jednak świadomość że wybielanie powoduje uszkodzenie szkliwa , jego kruchość a w skrajnych przypadkach może podrażnić miazgę zęba i spowodować stan zapalny lub nawet martwicę

witam
nie ma jednej idealnej metody wybielenia dla każdego. wszystko zależy od koloru wyjściowego. jakiego rodzaju są przebarwienia,pochodzenia egzo czy endogennego? zależnie jaki efekt chcemy uzyskać; jak stosujemy się do zaleceń po zabiegowych. pozdrawiam
Dzień dobry,
Określić najlepszą metodę wybielania dla Pana można po dokładnym badaniu, gdyż istnieją pewne ograniczenia (np. wypełnienia w odcinku przednim) i przeciwwskazania. Wśród metod wybielania gabinetowego małoinwazyjną wysokoefektywną metodą jest wybielanie laserowe. Środek wybielający jest aktywowany światłem lasera, a nie lampy, które działa dokładnie w tym miejscu, gdzie jest skierowane, środek wybielający jest szybko aktywowany, dlatego pozostaje na zębach krócej niż przy wybielaniu lampą. Procedura jest bezpieczna dla tkanek zęba. Wybielanie rozjaśnia zęby do koloru ich naturalnej bieli. Jeżeli zależy Panu na efekcie bardzo białych zębów warto zastanowić się nad licówkami, które mogą mieć dowolny odcień bieli i dodatkowo poprawią kształt zębów. Pozdrawiam, lek.dent. Swietłana Kozaczuk
Witam serdecznie. Efekt wybielania zalezy przede wszystkim od kolory wyjściowego zębów i należy pamiętać że poniżej pewnego pułapu nie da się wybielić zęba. My zalecamy wybielanie tzw nakladkowe w ktorym pacjent aplikuje przez kilka dni na okolo 4-5 godz zel wybielajacy do wczesniej przygotowanej szyny. Jest to metoda zapewniajaca najlepsze efekty i najbardziej dlugotrwale ktora zawsze mozna powtorzyc po jakims czasie poniewaz szyny NIE sa jednorazowe. Nalezy rowniez wiedziec ze wypelnienia nie ulegaja wybieleniu wiec jesli sa jakies w odcinku przednim moze byc pozniej koniecznosc ich wymiany. Jesli mialaby Pani jakies pytania zachęcam do odwiedzenia nas w gabinecie
Wybielanie zębów jest tematem rozległym. Istnieją różne metody a efekty zależne są od kilku czynników. Zapraszam na konsultację.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska