Wrażliwa skóra

5 odpowiedzi
Witam,
Mam 26 lat i od około 5 lat problem ze skóra naczyniową, który tylko się pogarsza. Po zmianie temperatury, wypiciu alkoholu, prysznicu, a czasem nawet bez żadnej przyczyny moja skóra zaczyna robić się czerwona, a nawet bordowa i wręcz pali mnie twarz, klatka piersiowa,a czesem i plecy. Po około godzinie zaczerwienienia znikają i pojawia się silny ból głowy. Wizyty w szpitalach, wykazały nadciśnienie (nie znaleziono przyczyny) oraz zapalenie tarczycy. Tomograf jak i wszelkie inne badania krwi w szpitalu nie wykazały żadnych zmian. W tej chwili nadciśnienie jak i tarczyca są unormowane lecz napady palenia twarzy nadal występują codziennie. Przy ataku- ciśnienie nie wzrasta, jest w normie. Nigdzie nie mogę znaleźć przyczyny. Mateusz.
Dermatolog ewentualnie Reumatolog.

Prawdopodobnie jest to rumień twarzy. Występujący w wyniku nadmiernego poszerzenia drobnych naczyń krwionośnych skóry. W większości przypadków stanowi jedynie defekt kosmetyczny a nie objaw choroby. Zabiegi z wykorzystaniem lasera są obecnie najskuteczniejszą metodą leczenia ww. schorzenia .
Witam!
Pana przypadłość nie ma nic wspólnego ze schorzeniem z zakresu stomatologii.
Przykro mi, lecz nie pomogę.
Życzę zdrowia i trafnej diagnostyki Pana nadciśnienia oraz kłopotów naczyniowych.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Szanowny Panie Mateuszu,
Pana objawy są typowymi objawami dla skóry naczyniowej. Wskazana jest konsultacja u dermatologa i ewentualne dalsze leczenie, które może zmniejszyć dolegliwości i napady zaczerwienionej skóry.
pozdrawiam
Opisywane objawy świadczą o rozwijającej się fazie rumieniowej trądzika różowatego.To choroba , w której nie ma jednej KONKRETNEJ przyczyny. Co do napadowego rumienia można go zwalczać zabiegowo przy użyciu urządzeń laserowych bądź emitujących inne światło ( IPL,VPL) .Pomocne bywają też środki farmakologiczne-zapraszam na poradę i zabiegi,Dariusz Mikołajczyk