Wrażenie wymiotów

12 odpowiedzi
Witam. Mam 15 lat. Co jakiś czas takie wrażenie że zwymiotuje, lecz nigdy tego nie zrobiłem. Jest mi też sucho w gardle. Co to może być? Jak to zwalczyć?
Powodów może być wiele, zarówno mających swoje źródło w chorobie jakiegoś narządu, jak na przykład nieżyt śluzówki żołądka, jak i w funkcjonowaniu psychologicznym, na przykład nadmiernym stresie. Zachęcam do odwiedzenia swojego lekarza rodzinnego, który będzie w stanie pokierować dalszym postępowaniem.

Obawiam się, że może to być efekt ogromnego stresu , napięcia. Proszę udać się do psychologa badź psychiatry dziecięcego . Niestety tych ostatnich specjalistów jest w Polsce bardzo niewielu.
Zaburzenia nerwicowe
Dzień dobry

musisz pójść do lekarza, najpierw do ogólnego a jeśli lekarz ogólny uzna że to potrzebne, skieruje Cię do specjalisty.

Z poważaniem
M.Skarbek
W pierwszej kolejności należałoby zgłosić sie do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej celem wykluczenia podłoża somatycznego opisywanych dolegliwości,dopiero gdy one zostana wykluczone można rozważać podłoże psychiczne i pogłebiać diagnostyke w tym zakresie
Mogą to być objawy (tzw wegetatywne) lęku- należą do nich właśnie nudności, ucisk lub suchość w gardle, kołatanie serca, a także uczucie "miękkich nóg", zawrotów głowy, drętwienia dłoni, wrażenie, że za chwilę się zasłabnie. Jeśli objawy te pojawiają się w sytuacjach napięcia, stresu lub zdenerwowania, to by to przemawiało właśnie za epizodami lęku. Dobrze dobrane leki są w stanie je złagodzić i opanować. Pozdrawiam
Witam,

Zbyt mało mam danych, by próbować stawiać rozpoznanie. Zaburzenia lękowe często przejawiają się pod postacią dolegliwości ze strony różnych narządów lub układów. Aby to jednoznacznie stwierdzić, trzeba zbadać pacjenta psychiatrycznie. Wówczas będzie możliwe skuteczne leczenie tych dolegliwości. Zachęcam Pana do odbycia konsultacji psychiatrycznej.

Pozdrawiam serdecznie.
Na początku proszę zwrócić się do lekarza pediatry w celu zdiagnozowania bądź wykluczenia przyczyny dolegliwości. Jeśli okaże się, że jesteś zdrowy, należy zgłosić się do lekarza psychiatry. Powyższe objawy mogą sugerować zaburzenia lękowe, somatyzacyjne.
Dzień dobry; Przyczyn medycznych może być kilka; proponowałbym najpierw pójść porozmawiać o tym z Lekarzem Rodzinnym - mają najszerszą wiedzę co do możliwych różnych powodów. Z racji swojej profesji wiem, że takie dolegliwości w Pana wieku najczęściej mają podłoże stresowe - leczenie tego prowadzą lekarze psychiatrzy w Poradni Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży.
Witam. Uczucie nudności i/lub wymioty są niespecyficznym objawem i mogą świadczyć o różnych schorzeniach. Po wykluczeniu przyczyn somatycznych można myśleć,że stanowią one objaw nerwicowy. Zaburzenia lękowe ( nerwicowe ) mogą przebiegać z tzw. somatyzacją, a więc występowaniem różnorodnych objawów ze strony ciała jak mdłości i towarzyszący im lęk przed zwymiotowaniem, suchość w jamie ustnej, uczucie guli w gardle, kołatanie serca, zawroty głowy, duszności, wzmożona potliwość, bóle brzucha, biegunki, drżenie rąk i inne. Zanim jednak zgłosi się Pani do lekarza psychiatry warto wykonać podstawowe badania laboratoryjne z uwzględnieniem tarczycy, skonsultować się z lekarzem gastrologiem. Jest Pani osobą niepełnoletnią więc na wizytę lekarską proszę zgłosić się z opiekunem. Pozdrawiam serdecznie.
Proszę w pierwszej kolejności zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu wykonania podstawowych badań. W sytuacji gdy lekarz uzna, że te dolegliwości są pochodzenia nerwicowego - może zalecić konsultację u psychiatry dzieci i młodzieży. Pozdrawiam
Witam, Diagnostykę nudności należy rozpocząć od wizyty u lekarza rodzinnego, który w razie wątpliwości skieruje do odpowiedniego specjalisty. Gdyby lęk przed zwymiotowaniem był problemem samym w sobie można poradzić się także lekarza psychiatry. Tego typu objaw może mieć m.in. podłoże nerwicowe. Pozdrawiam, PR