Witam. Zaczął się nowy rok a z nim moje postanowienie noworoczne.Chciałabym troszkę schudnąć,a nie z

2 odpowiedzi
Witam. Zaczął się nowy rok a z nim moje postanowienie noworoczne.Chciałabym troszkę schudnąć,a nie za bardzo wiem jak się za to zabrać.Ćwiczenia odpadaja, zawsze rezygnuje po kilku minutach. Może jakaś dieta byłaby dobra? Mam 152 cm wzrostu, i ważę 48 kg. Pozdrawiam.
Dzień dobry,
Jeżeli chciałaby Pani uzyskać pożądaną redukcję masy ciała, należałoby w pierwszej kolejności wykonać badania krwi. Na podstawie uzyskanych wyników oraz przeprowadzonego wywiadu żywieniowego możliwe byłoby opracowanie indywidualnej diety :)
Pozdrawiam,
Mgr inż. Klaudia Kotecka - Majchrzak

Dzień dobry, warto odwiedzić dietetyka, ktory przeprowadzi z Panią szczegółowy wywiad żywieniowy na podstawie którego ustali prawidłowy program dietetyczny, udzieli odpowiednich porad dietetycznych oraz zważy na wadze analitycznej, dzięki której będzie Pani mogła lepiej sledzić swoje postępy. Na pewno na początek też warto wykonać badania krwi, aby zobaczyć czy wszystko w porządku z organizmem i w razie jakiś nieprawidłowości ustalić też jadłospis pod tym kątem. Co do ćwiczeń- polecam przejrzeć youtuba, jest tam wiele filmików, gdzie osoby prowadzą krótkie zajęcia fizyczne w fajny sposób. Może akurat zainteresuje Panią np. zumba, cardio salsa, joga, pilates lub cos innego? Żeby zachować ciało w dobrej kondycji nie trzeba koniecznie ćwiczyć ciężkich ćwiczeń przez godzinę, wystarczy że kilka razy tygodniu będzie się Pani ruszać chociaż przez pół godziny, a np. zamiast auta do sklepu wybierać spacer lub rower- to juz dużo daje, a gdy jeszcze widzi sie efekty motywacja staje się jeszcze większa. Pozdrawiam mgr inż. Marta Ostój- Niewiadomy