Witam . W tamtym roku cytologia NILM , w tym roku cytologia ASC-US . Pierwszy raz był robiony wymaz
1
odpowiedzi
Witam . W tamtym roku cytologia NILM , w tym roku cytologia ASC-US . Pierwszy raz był robiony wymaz na wirusy wysokoonkogenne , został wykryty hpv16 , reszta nie została wykryta . Kolposkopia z biopsją umówiona na 15 grudnia - czy to już powinnam się bać , że są to zmiany przedrakowe ? Człowiek na czarny scenariusz przed oczami .
Według najnowszych wytycznych podstawowym testem jest test na obecność DNA 14 typów wirusów HPV. Cytologia jest wykonywana gdy test HPV jest dodatni. W Pani przypadku postępowanie było odwrotne, ale nic się nie stało. Cytologia ASC-US --> HPV 16 --> kolposkopia. Biopsja jest konieczna przy HPV 16, nawet gdyby cytologia była prawidłowa, ponieważ ten typ wirusa HPV jest niezwykle niebezpieczny w ryzyku wywołania raka szyjki macicy. Wycinki dadzą odpowiedź.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.