Witam, w przyszły poniedziałek o godzinie 13 będe szedł na szczepienie przeciw grypie, lecz tego sam

5 odpowiedzi
W przyszły poniedziałek o godzinie 13 będe szedł na szczepienie przeciw grypie, lecz tego samego dnia kolega ma urodziny (około 17) i chciałbym trochę wypić. Czy picie po sczepione na grypie jest groźne? Czy są jakieś poważniejsze powikłania niż obniżenie układu odpornościowego?
Zasada jest taka jeżeli przyjmuje się
jakakolwiek farmakoterapia nie łączymy ją z alkoholem proszę zapytać lekarza przy szczepieniu

Będzie większe ryzyko zachorowania na grypę, ponieważ (tak jak szczepionka), alkohol obniża odpornośc. Również istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych objawów poszczepiennych.
Krótko mówiąc: nie jest bezwzględnie przeciwwskazany, ale odradza się.
Witam,
jeden raz mozna sobie odpuscic %.
Pozdrawiam
Jeśli szczepienie jest o 13 to z piciem poczekał bym do 17 30. O 17 obowiązkowo herbatka. Pozdrawiam
Witam. Nie bardzo rozumiem sensu kierowania pytań z tego zakresu do Fizjoterapeuty, to tak na przyszłość. Odpowiadajac krótko 1 opcja w jednym czasie. Logicznym byłoby odpuscic picie na 2,3 doby tj.na czas walki układu immunologicznego z patogenem.