Witam. W lutym 2023r. miałem wycinaną torbiel włosowatą. Rana ciężko się goiła, po 2 miesiącach nie

1 odpowiedzi
Witam. W lutym 2023r. miałem wycinaną torbiel włosowatą. Rana ciężko się goiła, po 2 miesiącach nie było żadnej dziurki. Wróciłem do pracy minęły 2 tygodnie i powstało ujście, z której lała się ropa. Po konsultacji z chirurgiem stwierdził, że trzeba drugi raz ciąć. Po drugim zabiegu w czerwcu, goliłem się miesiąc i 2 tygodnie. Była bardzo mała dziurka przez którą wydobywała się tylko treść praktycznie bezbarwna(surowicza?)i wróciłem do pracy.
Po paru dniach otwarło się w innym miejscu i wycieka ropa, raz mało raz dużo. Oczywiście codziennie 2 razy rana była i jest dezynfekowana. Nasiadowki robiłem.
Zabiegi były wzdłuż wgłębienia między pośladkami.
Pytanie jest czy to jest nawrót torbieli ? Jeśli już to czy w takiej sytuacji, w której się znajduje jaki zabieg byłby skuteczny, słyszałem o sposobie Limberga oraz o laserowym pozbywaniu się torbieli.
Jeśli mam iść jeszcze raz to jaki sposób byłby najlepszy a przede wszystkim najskuteczniejszy ?
Witam Pana,
zapraszam na konsultację, dopasujemy metodę do Pana problemu,

pozdrawiam,

Tomasz Ciąćka