Witam, tydzien temu mialem chirurgiczne usuniecie zeba madrosci (dolny) po lewej stronie. Wczoraj, g

1 odpowiedzi
Witam, tydzien temu mialem chirurgiczne usuniecie zeba madrosci (dolny) po lewej stronie. Wczoraj, gdy zaczalem juz troche bardziej "zaciskac szczeki" przy jedzeniu (glownie po prawej stronie), czyli po prostu lekko gryzc dania typu makaron itp - mam wrazenie, ze dziasla i zgryz po prawej stronie jest wyzej niz po lewej. To znaczy mam takie wrazenie, jakie ma sie po wypelnieniu ubytku w zebie przed spilowaniem i wypolerowaniem nadmiaru wypelnienia. Czym moze byc to spowodowane? Czy mozliwe, ze 7ka i 6ka po lewej stronie zostaly spilowane podczas usuwania osemki i stad ta "nierownosc"? Czy w takim przypadku powinienem zdecydowac sie na korony po lewej stronie?
Moje 2gie pytanie - to kiedy moge udac sie do stomatologa na wypelnienie (prochnica) zeba, ktory znajdowal sie obok tej usunietej osemki?
Witam, zębodół po ekstrakcji goi się od 6 do 8 tygodni. Myślę, że najlepiej byłoby zaczekać z leczeniem próchnicy do zagojenia zębodołu. Co do zmiany w obrębie dziąseł i zgryzu - proszę na razie zaczekać, to może być spowodowane manipulacjami narzędziami w obrębie jamy ustnej, po ekstrakcji może pojawić się i szczękościsk i obrzęk. Jeżeli "ułożenie" zgryzu się nie poprawi, proszę udać się do swojego stomatologa. Pozdrawiam!