Trenuje piłke nożną i od około miesiąca odczuwam gdy robię jakieś nieco gwałtowniejsze ruchy b

3 odpowiedzi
Trenuje piłke nożną i od około miesiąca odczuwam gdy robię jakieś nieco gwałtowniejsze ruchy ból w okolicy biodra, pośladka i pachwiny. Ból dotyczy tylko lewej strony, z prawą nie mam problemu od czasu do czasu odczuwam również ból w odcinku lędzwiowym kręgosłupa z rożnym nasileniami. Przypuszczam że może to być problem z mięśniem biodrowo-lędzwiowym ponieważ miałem niedawno okres przerwy od sportu i sporo siedziałem a gdy wróciłam do sportu po paru tygodniach odrazu pojawił się ten problem. I dlatego przypuszczam że ten mięśni może być nieco skrócony. Prosił bym o porady co z tym zrobić bo jest to trochę uciążliwe gdyż nie mogę wykonywać pełnego zakresu ruchu.
Mięsień biodrowo-lędźwiowy może być jedną z przyczyn dolegliwości bólowych, ale nie można wykluczyć również innych ewentualności (np. przeciążenie w obrębie mięśnia naprężacza powięzi szerokiej lub początki zespołu mięśnia gruszkowatego).
Radzę udać się do fizjoterapeuty, który przeprowadzi pełen wywiad, wykona badanie okolicy bolesnej, zlokalizuje przyczynę problemu, a następnie wdroży odpowiednią terapię.
Pozdrawiam.

Proszę udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Oceni Pana postawę całościowo od kręgosłupa, po ustawienie miednicy i kończyn. Wtedy zaleci kilka ćwiczeń które poprawią ruchomość i będą przeciwdziałać nawrotowi problemu. Pozdrawiam!
Opisane przez Pana dolegliwości faktycznie mogą być wywolane mięśniem biodrowo-ledzwiowym. Jest to jednak tylko jedna z możliwości. Należałoby także zbadać staw biodrowy, napięcia mięśni pośladka, itp.

W tym celu najlepszym wyjściem jest wizyta, która pozwoli zdiagnozować przyczynę/przyczyny Pana problemu.

Pozdrawiam.