Witam serdecznie, na Państwa portalu jeden ze specjalistów neurologów odpowiedział mi że popęd sek

1 odpowiedzi
Witam serdecznie,
na Państwa portalu jeden ze specjalistów neurologów odpowiedział mi że popęd seksualny nie zależnie od jego siły ma zawsze podłoże neurologiczne i ewentualne nieprawidłowości dotyczące jego ekspresji (czyli zwiększony ochoty na seks lub zmniejszonej) po prostu na zachowania erotyczne należałoby według ww. poszukiwać w zmianach strukturalnych układu limbicznego oraz podwzgórza, ponadto przysadki za pomocą np. rezonansu magnetycznego z kontrastem. Chciałbym zaznaczyć że miałem rezonans magnetyczny z kontrastem z innych powodów tj. pod kątem bólów głowy, jednak neurolog zlecający dostał także informacje o podejrzeniu ekspresji popędu seksualnego z tym tłem. Moje pytanie brzmi czy ten rezonans magnetyczny z kontrastem, który był wykonany pokazał to ponieważ opis nic nie wskazywał na żadne poważne zmiany o charakterze neurologicznym pod kątem bólów głowy, a być może po prostu pominięto podłoże popędu seksualnego, które na skierowaniu nie było wymienione?
Proszę bardzo o odpowiedź w tej trudnej sytuacji rozumienia tego.
Szanowny Panie, wspomniany ww. neurolog zwracał Pańską uwagę także na znaczącą rolę płatów czołowych w przypadku nadmiernego popędu płciowego. Pragnę ponownie zwrócić Pańską uwagę na priorytetową celowość oceny funkcji płatów czołowych wg wskazówek podanych w poprzednim opisie, o który Pan wnioskował. Wyjaśnić się wówczas może jednocześnie przyczyna Pańskich bólów głowy, zwłaszcza jeżeli mają one charakter napięciowy. Wykonany u Pana rezonans magnetyczny nie wskazał na uszkodzenie strukturalne układu limbicznego, natomiast ocena rezonansu przysadki mózgowej pozostaje nie rozstrzygnięta. Jest to odrębne badanie MR ( przysadki ), zwłaszcza jeśli podejrzewa się obecność u Pana nieprawidłowości hormonalnych, np. z podwyższonym wtórnie stężeniem testosteronu we krwi Pozwolę sobie także zauważyć, że w poprzedniej opinii nie podałem informacji o tym, że jedynie zmiany strukturalne ( ale i biochemiczne ) w układzie limbicznym bywają odpowiedzialne za wzmożony popęd płciowy, poza funkcjami płatów czołowych lub ewentualnymi zaburzeniami hormonalnymi. Ściśle, w odpowiedzi na obecne Pańskie pytanie należy stwierdzić, że MR głowy z kontrastem, który już Panu wykonano, WYKLUCZYŁ obecność zmian strukturalnych, z pominięciem przysadki mózgowej, które mogłyby być odpowiedzialne za ogniskową przyczynę wzmożonego popędu seksualnego zlokalizowanej w mózgowiu. Problem dotyczący nadmiernego libido najczęściej ma swe źródło w osobowości, a nie w zmianach morfologicznych budowy mózgu.