Witam serdecznie, Cztery dni temu miałem wyrywany ząb - dolną lewą piątkę. Po ekstrakcji, stomato
Cztery dni temu miałem wyrywany ząb - dolną lewą piątkę. Po ekstrakcji, stomatolog włożył mi wacik/gąbkę do zębodołu i drugi wacik do ust, który miałem trzymać przez pół godziny. Zrobiłem tak jak zalecił. Więcej instrukcji od niego nie dostałem (poza tym żeby nie jeść i nie pić przez dwie godziny). Ból po ekstrakcji jeszcze do końca nie zniknął, ale zaczął mijać. Zauważyłem jednak jakby wacik, czy cokolwiek innego mam w zębodole, zaczął się wysuwać. Co mam z tym teraz zrobić - pozwolić żeby wypadło do końca i zostawiło pusty zębodół, czy może w jakiś sposób mam to w środku zatrzymać? Nie ukrywam, trochę obawiam się wyciągania tego, żeby nie męczyć się z dziurą w dziąśle, albo z suchym zębodołem. Pozdrawiam
1 odpowiedź
Dzień dobry. Najbezpieczniej będzie zostawić i samemu nie dotykać. Jeżeli samoistnie się wysunie, nic nie powinno się stać, a próbując samemu można sobie tylko zaszkodzić. W razie wątpliwości, czy pojawienia się dolegliwości w tej okolicy, warto udać się na wizytę kontrolną. Pozdrawiam serdecznie!
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

