Witam. Przeszukałam cały Internet i nigdzie nie znalazłam podobnej sytuacji do.mojej. Około 4 lata

1 odpowiedzi
Witam. Przeszukałam cały Internet i nigdzie nie znalazłam podobnej sytuacji do.mojej.
Około 4 lata temu miałam leczonego zeba kanałowo.
Już wtedy coś było nie tak z jednym kanałem. Pierwsze dwa kanały poszły jak bułka z masłem, a przy trzecim się źle poczułam, wtedy myślałam że to tylko przypadek, dostałam znieczulenie przecież.
Myślałam że poprostu długo już leżę, lampa święci w oczy. Po zabiegu już więcej tego nie czułam, ale zostały inne dziwne objawy, których nie łączylam z tym zębem, czyli przy zginaniu sie czułam się źle, nogi na nogę nie mogłam zakładać, ani biegać, ani szybko ruszać głową.
Po 4 latach poprosiłam dentystka o sprawdzenie tego zęba, było tam zapalenie , był dodatkowy kanał, który też został wypełniony, dostałam antybiotyk i na tym antybiotyku czułam się świetnie, mogłam biegać, skakać nic mnie nie bolało.
Potem gdy przyszło do zamykania tego zęba znowu była taka sama sytuacja jak 4 lata temu, dwa kanały super bezproblemowo A w trzecim tym razem dużo mocniej rozszedl się ból po całej głowie, gdy powiedziałam to dentystce, zmieniła metodę z mechanicznej na nowoczesną metodę na gorąco.
Teraz mija 5 miesięcy od zabiegu.
Dalej nie mogę biegać, skakać, machać głową, nachylac się, nosić nic ciężkiego.
Było robione zdjęcie, robiłam badania czy jest stan zapalny i wszystko wygląda w porządku ale jak już 5 rok nie czuje się w pełni zdrowa. Teraz pojawiły się nowe objawy zaczęło skakać mi oko po tej stronie co jest ten ząb, mam byle głowy, zawroty, podczas jazdy samochodem boli mnie głowa z tylu i czuje jakby porażenie, neurolog twierdzi że to od kręgosłupa bo mam.prace siedząca i nie ćwiczę, to pewnie się zgadza, ale ćwiczec nie mogę przez tego zeba. Żebym się dobrze czuła tak jak na tym antybiotyku to bym mogła codziennie ćwiczyć. Żeby nie ten antybiotyk myslabym że jestem poprostu już stara, mam 30 lat.
Czy jest jakiś sposób, żeby jakoś jeszcze tego zęba sprawdzić. Nie wiem co mam zrobić, żeby normalnie żyć.
Czy jest jakaś szansa że wyrwanie tego zęba mi pomoże?
Co mi się działo podczas tego zabiegu skoro byłam już po antybiotyku, byłam znieczulona, jak to mozliwe ze jeszcze coś czułam? Dentystka nic mi nie powiedziała, była zdenerwowana, co jeszcze bardziej mnie niepokoi.
KIlka pytań nauswa się przy czytaniu tego dokładnego opisu Pani historii leczenia. Jaki to ząb? Czy to górny trzonowiec? Cyz reaguje na opuk pionowy/poziomy? Czy wsazsstko jest ok z zatokami przynosowymi? Proponuje skan cbct tej okolicy i dalsza konsultację. Wtedy można powiedziec cos wiecej i zaproponowac np. lecz chirurgiczne. Albo inne.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.