Witam, podnosiłem z ziemi 50kg worek, i poczułem ostry ból po lewej stronie pleców między kręgosłupe

5 odpowiedzi
Witam, podnosiłem z ziemi 50kg worek, i poczułem ostry ból po lewej stronie pleców między kręgosłupem a łopatką, po kilkunastu minutach bolała mnie cała lewa strona pleców aż do klatki piersiowej, ból utrudnia oddychanie i poruszanie się, przewracanie na łużku z boku na bok to katorga, mniej więcej 2-3 razy w roku mi się to zdarza tak potworny ból po podnoszeniu czegoś ciężkiego i po tygodniu zaczyna mijać . Patrząc w lustrze widzę że prawe ramie mam delikatnie niżej od lewego mam tak od lat czy to może mieć związek? Lub czy może mieć to związek z żołądkiem, woreczkiem żółciowym, trzustką? Ponieważ bólom towarzyszy często odbijanie gazy i kłucie w dołku koło serca, w momentach stresowych czasem odczuwam podobne dolegliwości czyli boli mnie lewa strona pleców wtedy na wysokości łopatki i kłuje w dołku, oraz odbija się i pojawiają gazy. Gdzie szukać przyczyny ? Jakie badania zrobić
Dzień dobry, zalecam zrobić badanie obrazowe całego kręgosłupa czyli odcinka: szyjnego, piersiowego, lędźwiowego.
Najlepiej zrobić rezonans magnetyczny i z opisem radiologicznym udać się na wizytę do fizjoterapeuty w celu odczytu wyników, przeprowadzenie szczególnego badania fizjoterapeutycznego oraz ustalenia leczenia.
Serdecznie zapraszam do kontaktu ze mną, a postaram się tobie pomóc.
Z poważaniem
Fizjoterapeuta Vladyslav Holovatyuk

Dzień dobry. Przyczyny raczej upatrywał bym się w problemie mechanicznym a nie w narządach wewnętrznych. faktycznie bol promieniujący do lewego barku może wskazywać na problemy z trzustka, jednakże Pana objawy z bólem promieniującym do klatki piersiowej podczas brania wdechu świadczy o problemie zablokowania segmentów stawowych kręgosłupa piersiowego i stawów żebrowo-kręgowych. Możliwe że tez doszło do lekkich objawów dyskopatycznych, jednakże trzeba zrobić testy aby być pewnym postawionej diagnozy. Proszę udać się do fizjoterapeuty lub osteopaty na wizytę. Pozdrawiam serdecznie
Opis sugeruje problem w odc. piersiowym kręgosłupa. Generalnie rekomenduję wybranie jednego z dwóch kierunków dalszego działania: 1) udanie się do fizjoterapeuty specjalizującego się w mechanicznej diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa - szczegółowa analiza zachowania się objawów zarówno w wywiadzie jak i w trakcie badania przedmiotowego w trakcie wizyty pozwala z dużą trafnością ocenić czy problem jest natury mechanicznej i wdrożyć adekwatną terapię czy też należy wykonać dodatkowe badania diagnostyczne, albo 2) wykonać rezonans magnetyczny odc. piersiowego kręgosłupa (można też dodatkowo wykonać odc. szyjny) i z wynikiem udać się do fizjoterapeuty jak pkt 1). ewentualnie do innego specjalisty w zależności od opisu MR.
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna ( i wizyta, diagnoza + terapia ) - 190 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, objawy mogą być związane z sercem, przełykiem czy też możliwą zgagą jak i również mechaniczna przyczyna kręgosłupa piersiowego. Warto udać się do osteopaty i wykluczyć chorobę serca u kardiologa. Pozdrawiam, Piotr.
Dzień dobry. W anatomii istnieje pojęcie łuku odruchowego, lub unerwienia segmentarnego. Oznacza to, że pojedynczy nerw wychodzący z danego segmentu kręgosłupa unerwia dany mięsień, fragment skóry i narząd wewnętrzny. Te elementy oddziałują na siebie nawzajem. Takimi połączeniami zajmują się zarówno osteopaci, jak i fizjoterapeuci. Najprawdopodobniej cierpi Pan na przewlekły zespół przeciążeniowy i każda trauma fizyczna lub psychiczna wzmaga stan nadmiernego napięcia mięsni.