Witam, podejrzewam że jestem uzależniona emocjonalnie od drugiego człowieka,manipulanta i kłamcy.

3 odpowiedzi
Witam,
podejrzewam że jestem uzależniona emocjonalnie od drugiego człowieka,manipulanta i kłamcy. Trwa już to prawie dwa lata. Teraz pod wpływem złości, ale też nie do końca postanowiłam zakończyć tę relację...niestety za chwilę błagałam wręcz o powrót do stanu sprzed kłótni. Od tej pory nie potrafię normalnie funkcjonować, odczuwam wręcz fizyczny brak tej osoby, chociaż tak naprawdę zdaję sobie sprawę, że to toksyk, które mnie wykorzystuje. Chcę to skończyć, ale wiem że sama nie dam rady. Dlatego szukam pomocy, może być realna wizyta (śląskie) może być online, tylko nie jestem pewna czy mam udać się do psychologa, psychoterapeuty czy psychiatry.
Witam. Z Pani opisu wnioskuję, że sytuacja, w której Pani funkcjonuje jest dla Pani trudna. Czuje Pani, że w relacji nie do końca układa się tak jak by Pani chciała. Warto skorzystać z pomocy psychologa lub innego specjalisty. Dzięki szczerej rozmowie będzie Pani w stanie spojrzeć na swoją aktualną sytuację, relację, własne uczucia oraz odczuwane emocje z innej, szerszej perspektywy. We współpracy ze specjalistą będzie Pani mogła np. poszukać różnych rozwiązań, wypróbować alternatywne sposoby reagowania, zgłębić swoje prawdziwe potrzeby a dzięki temu odnaleźć radość życia, spokój i stabilizację. Wg mnie we współpracy ze specjalistą ważna jest więź - wyjątkowa, bezpieczna relacja, która pozwala na dobrą i owocną współpracę. Warto wykonać pierwszy krok - skontaktować się ze specjalistą (każdy z wymienionych może być pomocny) i zadbać o siebie. Czasem zdarza się, że we współpracy nie pojawia się "ta więź" wtedy można poszukać pomocy u innej osoby. To Pani jest ważna, Pani zdrowie, spokój i poczucie bezpieczeństwa. Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie Agnieszka Chojnacka

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowna Pani. Już na początku pisze Pani, z jakim człowiekiem nawiązała Pani relację. A jednocześnie nie jest Pani w stanie z tej relacji zrezygnować. Kłamstwo i manipulacja nigdy nie pójdzie w parze z udanym związkiem, więc korzyści dla Pani trudno się doszukiwać. Też perspektywy na przyszłość. Dlatego lepiej, jeśli podejmie Pani pracę nad uwolnieniem się z tej relacji, zwłaszcza tym emocjonalnym, które kosztuje Panią utratę jakości i zadowolenia z życia. Psycholog lub psychoterapeuta na pewno pomoże podjąć właściwe decyzje i ukierunkuje dalsze Pani działania, a co najważniejsze przeprowadzi Panią przez proces uwalniania z niekorzystnej wikłającej relacji z możliwie minimalnymi kosztami.
Serdecznie pozdrawiam,
Renata Dąbrowska-Jagieło
Witam. Myślę, że psycholog będzie tu pomocny. Pozdrawiam.

Eksperci

Izabella Witkowska

Izabella Witkowska

Psychiatra

Warszawa

Filip Rybakowski

Filip Rybakowski

Psychiatra, Psychiatra dziecięcy

Poznań

Beata Forembska

Beata Forembska

Psycholog

Koszalin

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Dorota Kardas - Sobantka

Dorota Kardas - Sobantka

Alergolog, Pediatra

Łódź

Grażyna Majkut

Grażyna Majkut

Alergolog, Pediatra, Pulmonolog

Chełm

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 87 pytań dotyczących usługi: uzależnienia
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.