Witam, około miesiąca temu w badaniach na utajoną krew w kale wyszedł wynik pozytywny, i miałem około dwa tygodnie temu robioną kolonoskopię na której wyszło że mam uchyłki odbytu oraz hemoroidy II stopnia i niewielka szczelinę odbytu z której (jak powiedział chirurg) czasami w stolcu będzie się pojawiać krew, trochę się wystraszylem tego wszystkiego i stosuję dietę bogatoblonnikową lecz dwa tygodnie po kolonoskopii i diecie w okolicy odbytu pojawił się bardzo silny ból z którym udałem się do chirurga który stwierdził wykrzepiały żylak odbytu wielkości połowy orzecha włoskiego. Po nacięciu rany ból trochę się zmniejszył i postanowiłem się oszczędzać kilka dni ponieważ była tam rana z której wyciekala krew jakby z wodą (chirurg nie przepisał mi żadnych leków...) wieczorami siadałem na kilka minut w wannie z ciepłą wodą i rumiankiem żeby krew w okolicach odbytu miała swobodniejszy przepływ, później posypywalem tylek mąką ziemniaczana w celu osuszania rany, lecz dziś 4 dni po nacięciu krwiaka z rany z lekkim bólem i pieczeniem wydostały się jeszcze dwa skrzepy krwi w kilku sekundowych odstępach czasu wielkości pestki z czereśni. I teraz w związku z tym mam kilka pytań zaczynając od najważniejszych wg mnie.
1. Czy skrzepy krwi w tamtych okolicach które się jeszcze wydostaja, mogą zagrażać mojemu życiu lub zdrowiu?
2. W jaki najlepszy sposób pozbyć się tej szczeliny odbytu
3. Jak walczyć w moim przypadku z hemoroidami, jak się ich pozbyć (operacja, gumkowanie, laser)? Czy może jeszcze jakieś inne metody
4. Z jakiego powodu powstają u mnie krwiaki okoloodbytnicze (po, kolonoskopii?) Dodam że miałem już ten problem 2 lata temu gdzie w odstępie dwóch tygodni pojawiły się dwa krwiaki brzezne.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź (przepraszam za formę pisowni, ale jestem zmuszony pisać z telefonu)
Dobrze jest przy tego typu problemach zażywać Diosminex 1000 2x2 tabl bez recepty i korzystać z maści na hemoroidy np Proctoglyvenol. Konieczne są jednak kontrole w Poradni Proktologicznej. Pozdrawiam P. Orlicki

Dzień dobry,

1.Niewielkie krwawienie z odbytu zwykle nie zagraża życiu
2. Leczenie szczeliny odbytu jest dość trudne i przewlekłe-początkowo leki np. Maść Nitrocard, leki rozkurczowe, blokery kanałów wapniowych np Isoptin, leki upłynniające stolec, gdy brak poprawy po kilkutygodniowym leczeniu-zabieg-radzę skontaktować się z doświadczonym proktologiem
3. jedynie operacja jest skuteczna , są różne metody od chirurgicznego usunięcia po zabiegi z użyciem fal radiowych-RF i lasera
4. ma Pan nawracająca chorobę hemoroidalną, kolonoskoia nie ma na to wpływu, odpowiedź-jak wyżej

Życzę powrotu do zdrowia

Dr Szczęśniak

lek. Dionizy Halasa
lek. Dionizy Halasa
Chirurg
Tomaszów Lubelski
1.nie zagrażają życiu ze zdrowiem trochę gorzej.2.leczenie szczeliny odbytu jest bardzo żmudne albowiem jest to najprawdopodobniej powikłanie po guzkach krwawnicowych odbytu.3.W tym przypadku dobrze byłoby poszukać chirurga proktologa w najbliższym ośrodku klinicznym lub poliklinice uniwersytetu medycznego.Krwiaki brzeżne na granicy odbytu po basdaniu mogą również wyniać z istnienia guzków krwawnicowych lub używania leków przeciwkrzepliwych takich jaknp.Acard,Polocard inne salicylany czy też niesterydowe leki przeciwzapalne.Ale w moim prekonaniu nie jest to jakiś wielki problem zdrowotny.

dr n. med. Krzysztof Kurczych
dr n. med. Krzysztof Kurczych
Chirurg, Onkolog
Kielce
Sugeruję kontakt z gabinetem proktologicznym. Opisuje Pan/pani objawy krwiaka okołoodbytowego, a wtedy:
ad 1 Wydalające się skrzepy krwi nie zagrażają życiu.
ad 2 Jeśli jest "ostra" - nasiadówki z kory dębu, unikanie ostrych przypraw - sama się zgoi, jeśli "przewlekła" - raczej wymaga leczenia: maści obniżającej napięcie zwieraczy (np. z nitrogliceryną) lub zabiegowego - ostrzyknięcie Botoxem lub chirurgiczny zabieg sfinkterotomii bocznej.
ad 3 Hemoroidy - stopien I-II - gumkowanie, ostrzykiwanie, ligacja, stopien III-IV - zabieg chirurgiczny
ad 4 Krwiaki odkołoodbytowe pochodzą z nadciśnienia w żyłach powierzchownych, zwykle przy wysiłku fizycznym; nie mają nic wspólnego z wypadaniem hemoroidów.

lek. Błażej Jasiuk
lek. Błażej Jasiuk
Proktolog, Flebolog, Chirurg
Wrocław
Dzień dobry

Z podanych informacji wynika, że ma Pan kilka niezależnych schorzeń jelita i odbytu.
Ad.1 Skrzepy nie są zagrożeniem dla zdrowia i życia.
Ad.2 W pierwszym etapie wskazane jest leczenie zachowawcze - maść i dilatator.
Ad.3 Guzki krwawnicze II stopnia najczęściej nadają się idealnie do zabiegów met. Barrona - gumkowanie.
Ad.4 Zakrzepy brzeżne występują dość często w populacji i jest wiele przyczyn ich wywołujących - należałoby przeanalizować możliwe przyczyny w Pana przypadku.
Zapraszam na wizytę.

Pozdrawiam
Jasiuk

 Wojciech Zimmer
Wojciech Zimmer
Chirurg
Katowice
Opisana sytuacja nie stanowi żadnego zagrożenia dla życia.
Na pozostałe pytania odpowiedź jest możliwa po zbadaniu Pacjenta. Dalsze postępowanie całkowicie zależy od stanu miejscowego.

dr n. med. Tomasz Ciąćka
dr n. med. Tomasz Ciąćka
Chirurg naczyniowy, Chirurg, Flebolog
Warszawa
Witam Pana, same skrzepy krwi nie zagrażają życiu, jednak obfite, intensywne krwawienie może być groźne dla życia, szczelina obytu, hemoroidy - zabieg w zależności od stanu miejscowego - najlepiej konsultacja doświadczonego proktologa z kwalifikacją do zabiegu. Pozdrawiam.

Szanowny Panie, zgłasza Pan wiele problemów: hemoroidy, zakrzepy w żylakach, szczelina odbytu, krew utajona w kale. Każda z tych przypadłości wymaga innej diagnostyki i leczenia. Proponuję zgłosić się do lekarza, który Pana operował i wypytać o te wszystkie problemy. Jeśli nie uzyska Pan wyczerpujących informacji zalecam wizytę u wykwalifikowanego proktologa w celu rozpoznania i prawidłowego leczenia w/w schorzeń. Pozdrawiam serdecznie.

Przede wszystkim polecam wizytę u proktologa/chirurgia prowadzącego, wymaga Pan badania lekarskiego i diagnostyki w celu ustalenia odpowiedniego postępowania. Nie widziałem Pana, nie wiem w jakim jest Pan stanie, więc nie podejmuję się wydawać tutaj opinii i zaleceń. Jeśli faktycznie tutaj ma Pan do czynienia z zakrzepicą brzeżną odbytu i szczeliną, to z reguły nie są do choroby, które zagrażają życiu, jednak wiąże się z nimi olbrzymi dyskomfort i ból, których Pan już doświadczył. Podsumowując, polecam konsultację lekarską.
Z poważaniem,
Miłosz Lewandowski

Specjaliści w zakresie leczenia: hemoroidy

Darwish Hamdi

Darwish Hamdi

Proktolog, Chirurg

Wrocław

Magdalena Dudek

Magdalena Dudek

Internista, Lekarz rodzinny

Bydgoszcz

Mirosław Jonderko

Mirosław Jonderko

Chirurg, Gastrolog, Proktolog

Katowice

umów wizytę
Andrzej Abrahamów

Andrzej Abrahamów

Chirurg, Flebolog, Proktolog

Lubin

Artur Sołtysiak

Artur Sołtysiak

Gastrolog, Chirurg, Proktolog

Chojnice

Danuta Myłek

Danuta Myłek

Alergolog, Dietetyk, Dermatolog

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 35 pytań dotyczących usługi: hemoroidy

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.