Witam!!! Odkąd pamiętam mam blokady mowy tzn czasami kiedy chcę zacząć zdanie szczególnie na niektór

4 odpowiedzi
Witam!!! Odkąd pamiętam mam blokady mowy tzn czasami kiedy chcę zacząć zdanie szczególnie na niektóre spółgłoski nie mogę z siebie wydusić słowa czasami na początku zdania czasami w środku, najczęściej muszę zamknąć na sekundę oczy, lekko odwrócić głowę lub wykonać jakiś ruch ręką niezależnie czy w otoczeniu znajomych czy też obcych ludzi. Jak się może nazywać ta przypadłość? I do jakiego specjalisty się udać?
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Dzień dobry,
objawy są podobne do tych, które występują w niepłynności mówienia, więc warto udać się do logopedy, który się zajmuje jąkaniem.
Pozdrawiam,
Marta

Dzień dobry,
opisane objawy są charakterystyczne dla niepłynności mówienia. Oczywiście możliwa jest terapia, która powinna poprawić komfort komunikacji w tym celu należy skonsultować się z logopedą/neurologopedą, który specjalizuje się w niepłynności mówienia. Należy przeanalizować czy epizody zacinania się nie mają podłoża neurologicznego lub psychologicznego.
Dzień dobry!
Opisane powyżej objawy najprawdopodobniej świadczą o niepłynności mowy. Zacinanie jest uwarunkowane w dużej mierze psychogennie. Oprócz oczywiście terapii logopedycznej, zaleciłbym maksymalne zniwelowanie stresu, obniżenie poziomu lęku i ćwiczenia oddechowe, treningi autogenne relaksacje i inne. Warto w każdym wieku ufać się do specjalisty i poprawić sobie komfort życia. Tak sądzę i życzę sukcesu!
Dzień dobry, niepłynność mowy ocenia neurologopeda.Oceni rodzaj niepłynności, stopień oraz zaleci odpowiednie ćwiczenia.
Pierwszy krok można zrobić np. umawiając się na konsultację online.Wiele pacjentów od tego zaczyna.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 175 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.