Witam Od roku męczy mnie tak jakby mocne ciśnienie w uszach oraz drapanie , ucisk i palenie z mrowie

2 odpowiedzi
Witam Od roku męczy mnie tak jakby mocne ciśnienie w uszach oraz drapanie , ucisk i palenie z mrowieniem w głowie cały czas to się dzieje. moje pytanie czy to może być wina stanu kręgosłupa ? opis : Zachowana fiziologiczna lordoza szyjna. trzon kręgu C4 przemieszczony nieco do tyłu względem C5 .najpewniej w wyniku niewydolności więzadłowej.Kanał kręgowy w odc szyjnym anatomicznie węższy ok 10-11 mm w wymiarze AP jego przednia i tylna rezerwa płynowa ograniczona.Wczesna dehydratacja krążków międzykręgowych C3/C4 i C6C7. nie stwierdzono ich istotnego uwypuklenia się do kanału kręgowego oraz do otworów m.kr.Drobne torbiele okołokorzeniowe śr do 4mm w lewym otworze m.kr. C5/C6 i prawym C6/C7. Poza tym obraz MR szyjnego odcinka kręgosłupa prawidłowy. Trzon badanych kręgów o prawidłowym sygnale i zachowanej wysokości . Szyjne krążki międzykręgowe bez istotnych wypukleń . Rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym bez zmian ogniskowych i bez cech ucisku.rezonans głowy wyszedł mi dobrze bez istotnych zmian. moja neurolog twierdzi że to na tle nerwowym i wysłała do psychiatry gdzie aktualnie się leczę Ale nie ma żadnej poprawy
Witam. Warto skonsultować się z fizjoterapeutą stosującym terapię manualną czy terapię czaszkowo-krzyżową. Terapeuta sprawdzi napięcie tkanek. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Jeśli wszystkie dolegliwości dotycza ucha warto byłoby odbyć konsultacje u laryngologa. Lub innego neurologa. Warto tez udać się do osteopaty, który dokładnie zbada i oceni dolegliwości,