Witam, od maja biorę leki antydepresyjne, w tej chwili już powoli lekarz mi je odstawia. Problem w t

3 odpowiedzi
Witam, od maja biorę leki antydepresyjne, w tej chwili już powoli lekarz mi je odstawia. Problem w tym, że strasznie po nich przytyła ( około 6 kg).
Co mogłabym zrobić żeby te zbędna kilogramy zrzucić. Jaką dietę zastosować? Wiem, że na pewno największym problemem jest to że jem za dużo słodkiego.
Dzień dobry,
Mówiąc prosto powinna zacząć Pani stosować dietę z ujemnym bilansem energetycznym. Jednak kiedy pojawiają się chęci na podjadanie, czy inne problemy warto jest zwrócić się do specjalisty, który pomoże w dobraniu takiej diety, która będzie przystosowana do Pani potrzeb, smaku, umiejętności kulinarnych, ilości czasu który może Pani poświęcić na przygotowywanie posiłków.
Mam pod opieką pacjentów z podobnymi problemami więc zapraszam na konsultacje.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, najlepszym rozwiązaniem będzie dieta ubogoenergetyczna dopasowana do Pani potrzeb - smakowych, preferencji kulinarnych oraz taka, która zniweluje chęć podjadania. Często wystarczy połączyć regularność posiłków ze smacznymi posiłkami oraz wkomponować zdrowe słodycze, które ograniczą ilość cukru w naszej diecie. Warto zwrócić się o pomoc do specjalisty, jeśli czujemy, że samemu trudno będzie prawidłowo zbilansować swoją dietę.
Pozdrawiam Monika PS
Dzień Dobry
Warto byłoby się pochylić nad problemem spożywania nadmiernej ilości słodyczy, czy nie jest to spowodowane tłem emocjonalnym. Jeżeli wykazuje Pani cechy jedzenia pod wpływem emocji warto udać się do psychologa celem pracy nad zmianami nawyków oraz umiejętnością radzenia sobie ze stresem. Co do stosowania określonych diet, musi Pani pamiętać, o tym, że powinna jeść Pani różnorodne produkty spożywcze, ograniczyć ilość wysokoprzetworzonych produktów spożywczych oraz być aktywną fizycznie. Dopiero kompleksowe leczenie nadmiernej masy ciała będzie skutkować osiągnięciem trwałym efektów (bo na tym Pani zależy).
Do usłyszenia
Marek Kochajkiewicz

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.