Witam. Od kilku lat mam trombofilie (zakrzepica żył podkolanowych, udowej i głębokich w 2 nogach). U

1 odpowiedzi
Witam. Od kilku lat mam trombofilie (zakrzepica żył podkolanowych, udowej i głębokich w 2 nogach). Używam warfaryny. Niestety jakiś czas temu uległem wypadkowi przez co miałem dziurę w stopie. Dziura i cała reszta prawie wyleczona ale ze względu na moja chorobę mam duży długo gojący się siniak. Próbowaliśmy wszystkiego, niestety nic nie pomaga. Pielęgniarka zdecydowała żeby założyć bandarz kompresyjny na tydzień czasu (bez ściągania dzień i w nocy). To ma podobno pomoc wyleczyć siniak i zniwelować obrzęk który powstaje wokol kostki. Moje pytanie brzmi zatem czy to jest dla mnie bezpieczne? Boje się ze ucisk z bandarza może ucisnąć żyły podkolanowe i dojdzie do zatoru, lub ze skoro mam chora cała nogę to ucisnieta łydka może spowodować proble dla reszty nogi? Nie powinienem mieć zabandażowanym całej nogi? Pod kolanem mam żylaki. Rozmawiałem z pielęgniarka, zapytałem o żyły podkolanowe itd a ona powiedziała ze nie stanowi to żadnego problemu. Mam tylko kontrolować czy nie sinieje palce, itd. Dziękuje za pomoc
Witam, bandażowanie nogi czyli kompresjo terapia jest bezpieczną forma leczenia jeżeli wykonuje to wykwalifikowany personel medyczny, nie powinno być problemu z uciskiem żyły podkolanowej a tym bardziej żylaków - ucisk ma korzystne działanie Pan lek przeciwzakrzepowy - zator jest wysoce mało prawdopodobny
pozdrawiam
Tomasz Ciąćka