Witam Od jakiegoś czasu moje samopoczucie uległo pogorszeniu. Mam problemy z pamięcią, zapominam n

1 odpowiedzi
Witam
Od jakiegoś czasu moje samopoczucie uległo pogorszeniu. Mam problemy z pamięcią, zapominam najprostszych słów, problemy z koncentracja, najpierw chce mi się płakać a za chwile kompletnie nieadekwatnie do sytuacji śmiać. Mam nudności zwłaszcza po posiłkach i często po zjedzeniu chce mi się spać. Spadek energii. W ciąży nie jestem, morfologia ok leczę się na niedoczynnosc tarczycy ale wyniki mam ok. Proszę o radę co to może być co powinnam zbadać
Dzień dobry,
Pani objawy są niespecyficzne - aby postawić rozpoznanie, konieczne jest dokładne zebranie wywiadu oraz badanie fizykalne. Dopiero później należy decydować się na ewentualne badania dodatkowe, w tym laboratoryjne.
Szczególną uwagę należy zwrócić na zgłaszane przez Panią problemy z pamięcią, koncentracją, częste i szybkie zmiany nastroju i spadek energii. Być może towarzyszą im także problemy ze snem lub zaburzenia rytmu dobowego. U wielu Pacjentów początek takich dolegliwości zbiegł się z początkiem pandemii lub objawy pojawiły się w trakcie jej trwania. Przedłużający się stres, obawa o zdrowie swoje i bliskich, ograniczenie kontaktów społecznych, a często także długotrwałe pozostawanie w domu (podczas lockdownu, izolacji lub kwarantanny) odciskają piętno na zdrowiu, zwłaszcza psychicznym.
W takiej sytuacji pomóc może wizyta u lekarza rodzinnego, który postawi wstępną diagnozę i pokieruje Panią dalej do odpowiedniego specjalisty. Gdyby okazało się, że przeważa komponenta psychiczna, stresowa, warto również rozważyć wizytę u psychologa.
Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.