Witam . Nie potrafie poradzić sobie z emocjami które we mnie siedzą , często sama z sobą nie wytrzym

3 odpowiedzi
Witam . Nie potrafie poradzić sobie z emocjami które we mnie siedzą , często sama z sobą nie wytrzymuje , przy tym ranie najbliższe mi osoby i w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy . Często chce mi się dosłownie ryczeć ale nie potrafie uronić ani jednej łzy . Byłam przez 7lat z parterem , tez miałam napady złości , agresji , wzięliśmy ślub i po roku czasu żeśmy się rozwiedli . Obecnie mieszkam z nowym parterem który jest wspaniała osoba a ja mino to ciagle szukam dziury w całym ...mam 27lat. Niech mi ktoś podpowie co mam zrobić aby się zmienić ? Czy sama dam radę ? Czy iść do psychologa ? Pozdrawiam .
Dobry wieczór
Dobrze będzie jeżeli pójdzie Pani do psychologa/psychoterapeuty i opowie o sobie. Jasno sygnalizuje Pani z czym ma trudność, to dobry znak. Sposób Pani reagowania w kontaktach międzyludzkich ma swoje podłoże, aby je poznać potrzebna jest dłuższa rozmowa ze specjalistą.
Pozdrawiam

Przykro mi, że tak ciężko Pani w bliskich relacjach, bo odczuwanie frustracji, niezadowolenie i jeszcze poczucie że "ciagle szukam dziury w całym" musi być trudne. Fajnie że Pani widzi te problemy i szuka odpowiedzi. Nie jestem w stanie powiedzieć co Pani dolega bez diagnozy (którą zawsze robimy w naszym Centrum na pierwszych spotkaniach), natomiast pracuję z osobami, które maja podobne problemy i wiem, że można to zmienić. Bardzo ważna jest praca nad dobrymi relacjami, bo samotność szkodzi nie tylko na zdrowie psychiczne, ale nawet na fizyczne (pisaliśmy o tym na naszym blogu emocje). Odpowiadając na Pani pytanie, zdecydowanie wizyta u SKUTECZNEGO psychologa/psychoterapeuty i praca z nim będzie pomocna. Proszę szukać takiego specjalisty, który da Pani konkretne narzędzia do regulowania emocji (radzenia sobie z nimi) oraz narzędzia, które pomagają w relacjach. Czyli zamiast samej rozmowy na spotkaniach powinna Pani dostawać nową wiedzę, a także ćwiczyć, dostawać zadania do domu. Mam nadzieję, że niebawem zacznie Pani rozwiązywać swoje problemy i relacja oraz Pani życie się poprawią, trzymam mocno kciuki!
Rozumiem, że doświadczasz trudności emocjonalnych i relacyjnych. Warto podjąć kroki w kierunku zrozumienia siebie i poprawy zdolności radzenia sobie z emocjami. Konsultacja z psychologiem może być pomocna, aby skupić się na konkretnej pomocy i wsparciu dostosowanym do Twoich potrzeb. To pierwszy krok w kierunku osobistego rozwoju i lepszego zrozumienia siebie. Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.