Witam. Moje pytanie dotyczyć będzie suplementów diety. Naczytałem się ostatnio o niesamowitych właśc

2 odpowiedzi
Witam. Moje pytanie dotyczyć będzie suplementów diety. Naczytałem się ostatnio o niesamowitych właściwościach pewnych produktów. Chodzi o Zeolit oraz kapsułki FOHOW LINCHZHI. Oczywiście w internecie napisać można wszystko. Stąd też moje pytanie na tej stronie. Czy to w ogóle działa? Czy jest bezpieczne? Dodam, że polecił mi to pewien przypadkowy człowiek z którym rozmawiałem o moich długotrwałych i niewyjaśnionych, mimo szerokiej diagnostyki dolegliwościach z oczami. Tj. Nawracające zapalenia tarcz nerwu czy siatkówki.
Produkty Fohow polecam z całega serca, przerabiałam na sobie. Efekty niesamowite.

Dzień dobry! Co do preparatu Fohow, to są pewne prace naukowe wskazujące na korzyści płynące ze stosowania sproszkowanych grzybów m.in. tych wchodzących w skład preparatu. Jeśli więc rozważa Pan ich stosowanie, to ma ono sens. Natomiast osobiście polecałbym wybór preparatu, który jest standaryzowany np. marki Health Labs. Dzięki standaryzacji mamy większą pewność co do jakości produktu. Natomiast jeśli chodzi o preparat Zeolit, to niestety śmierdzi to po prostu oszustwem. Nie spotkałem się na żadne dane naukowe, które potwierdzałyby skuteczność czegoś takiego jak Zeolit. Co więcej na stronie internetowej producenta jet wiele podejrzanych informacji, które wskazują, iż chce on dorobić się kosztem nieświadomego człowieka. Niejednokrotnie podawane są tam informacje wydające się na logikę prawdziwe, natomiast w dietetyce nic nie jest oczywiste i często to co na pierwszy rzut oka wydaje się logiczne i prawdziwe nie znajduje przełożenia na rzeczywistość. Ponadto natknąłem się także na taką informację: "UWAGA: Ten produkt nie ma klasyfikacji jako, środek spożywczy, czy suplement diety lub kosmetyk. Zastosowanie i przeznaczenie pozostaje w gestii nabywcy." Pozostaje więc pytanie czym ten produkt jest? Jeśli nie jest środkiem spożywczym, lekiem, suplementem ani kosmetykiem? Pod jakie regulacje prawne podlega? Co jeśli spożycie go negatywnie wpłynie na zdrowie? Takowych informacji brak i to powinno zdecydowanie zapalić czerwoną lampkę. Podsumowując o ile preparat ze sproszkowanymi grzybami w zależności od ich rodzaju może przynieść pewne korzyści, (które i tak nie są wielkie, a raczej marginalne, co trzeba jasno podkreślić, bo suplementy powinny być jedynie dodatkiem, uzupełnieniem zdrowego stylu życia), o tyle Zeolit jest bardzo podejrzany i zdecydowanie odradzam jego spożywania podobnie jak wszelkich innych wyrobów tego producenta. Pozdrawiam serdecznie!