Witam. Moja Mama od ok 1 października 2018r. cierpi na bardzo silny ból w okolicy karku, w górnej cz

5 odpowiedzi
Moja Mama od ok 1 października 2018r. cierpi na bardzo silny ból w okolicy karku, w górnej części kręgosłupa szyjnego, łopatki promieniujący do lewego obojczyka. Ma charakter rwący, piekący. Wydaje się że obojczyk jest lekko opuchnięty (nie było żadnego urazu). Utrudnia to codzienne funkcjonowanie, Mama musiała zrezygnować z pracy, nie była w stanie wykonywać obowiązków. Wykonana została TK odcinka C kręgosłupa. Stwierdzono prawie całkowicie spłyconą lordozę szyjną Blok kostny C4/C5. Obniżenie wysokości trzonu C6 z wypuklaniem się dotrzonowym jego dolnej blaszki granicznej oraz silnie wyrażoną osteochondrozą na poziomie C6/C7. Prawie całkowite obniżenie przestrzeni międzytrzonowej na poziomie C6/C7. Niewielka osteofitoza na przedniej krawędzi trzonów C6 i C7. Wypukliny na poziomie C3/C4, C5/C6, C7/Th1. Ocena struktur miękkotkankowych kanału kręgowego w badaniu TK bardzo ograniczona. Przepisane leki przeciwbólowe nie pomagają, ból jest ciągły, rehabilitacja za pomocą prądów i lasera nie przyniosła rezultatu. Ostatnio po ukąszeniu przez prawdopodobnie jakiegoś owada (kleszcza nie odnalazła) stwierdzono u niej boreliozę, pojawił się rumień i dostała antybiotyk. Kiedy wykonano badanie krwi okazało się, że borelioza była już wcześniej i wynik wskazuje >240.O AU/ml Przeciwciała w kl. IgG. Czy oprócz oczywistych zmian może to wskazywać na coś innego, trudniejszego do zdiagnozowania? Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Przedstawiony opis badania obrazowe go wskazuje na zmiany w kręgosłupie. Proponuję udać się do fizjoterapeuty który popracuje z mamą manualnie. Fizykoterapia jak widać jest niewystarczająca. Jeśli po serii zabiegów nadal będą objawy jak na początku myślę, że trzeba będzie szukać innej przyczyny. W większość przypadków właściwie dobrana terapia manualna przunosi ulgę w bólu.

Raczej nie doszukiwałbym się innych przyczyn tych dolegliwości. Proponowałbym skorzystać z konsultacji fizjoterapeuty specjalizującego się w leczeniu dolegliwości bólowych kręgosłupa jeżeli to nie pomoże to proszę skorzystać z porady neurochirurga.
Witam,
Proszę równolegle kontynuować leczenie boreliozy,
a jednocześnie udać się na konsultację do dobrego
neurochirurga, na prawdę dobrego !. Zmiany są niestety wielopoziomowe, ale całkowite obniżenie krążka kręgowego C6-C7, będzie się najprawdopodobniej kwalifikowało do operacji z odbarczeniem ucisku implantem. Nie pomoże tu raczej żadna terapia manualna, gmeranie w kręgosłupie ani kinezyterapia, bo nic to nie zmieni, skoro fizykoterapia i farmakoterapia zawiodły.
Pozdrawiam
Witam, proszę koniecznie udać się na wizytę do jakiegoś bardzo dobrego neurochirurga który określi czy konieczna jest interwencja chirurgiczna, a równocześnie prowadzić terapię manualną głównie mięśni i tkanek miękkich kręgosłupa szyjnego nadal wspomagać działanie zabiegami - laser, ew. Tens. Jeśli terapeuta manualny stwierdzi zasadność to można również spróbować wyciąg szyjny, ale bardzo ostrożnie. Pozdrawiam
Proszę udac się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty na zabiegi manualne. Jeżeli one nie przyniosą rezultatu należy udac się do neurochirurga w celu rozważenia operacji. Pozdrawiam.