Witam. Moja 15miesieczna coreczka zachlysnela sie woda . W ten sam dzien( ok 5-6h pozniej) miala rob

4 odpowiedzi
Witam. Moja 15miesieczna coreczka zachlysnela sie woda . W ten sam dzien( ok 5-6h pozniej) miala robione rtg pluc. Na drugi dzien rano odebralam wynik, w opisie : niewielkie pasmowate zageszczenia odwnekowe w prawym dolnym polu plucnym mogace odpowiadac zmianom o charakterze zapalnym . Poza tym widoczny miazsz plucny bez zageszczen ogniskowych. Sylwetka serca i cien srodpiersia w normie. Dostala przepisany antybiotyk, jednak ja ciagle ja obserwuje i bardzo sie niepokoje . Czy ten wynik jest bardzo niepokojacy ? Dodam ze coreczka bez zadnych objawow. Biega , skacze , krzyczy , tak jak zwykle i nigdy wczesniej nie chorowala ani nie brala antybiotyku.
Jeżeli czuje się Pani zaniepokojona, to proszę udać się do lekarza, aby zbadał dziecko, a nie szukać pomocy w internecie wymyślając sobie samodzielnie diagnozę.

Zawsze w takich sytuacjach powinien dziecko zbadać lekzr i wydać opinię.
Najprtawdopodobniej nie ma powodu do niepokoju
Dziecko powinno być zbadane przez lekarza.