witam, moj chłopak chodzi na terapie związana z jego lekiem przed ludźmi i kontaktami z nimi. jestem

2 odpowiedzi
Moj chłopak chodzi na terapie związana z jego lekiem przed ludźmi i kontaktami z nimi. jestemy w związku prawie dwa lata. po jakimś czasie dowiedziałem się ze wchodził na portale randkowe i pisał z facetami żeby się podniecić i doprowadzić do orgazmu. z tego względu tez kazałem mu iść ba terapie. miało być dobrze a do dzisiaj ma myśli ze boi się ze nie wytrzyma i mnie zdradzi. ma silna chęć uprawiania seksu z innym facetem. dużo się masturbuje na coś już przestałem zwracać uwagę, ale ogląda tez dużo porno twierdzi ze po prostu lubi ale ja tego nie umiem zaakceptować, spytałem czy jak ogląda porno to myśli ze chciałby zwalić albo uprawiać seks z innym powiedział ze czasem ma takie mysli. czuje się beznadziejnie, nie wiem co mam robić, boje się ze mnie zdradzi, robie awantury żeby nie oglądał porno. czy to normalne? powinienem pozwolić oglądać mu porno i przestać zwracać uwagę na to ze myśli o innych penisach będąc w związku? sam się przez to złe czuje i codzinnie się boje, codzinnie myśle czy mnie nie zdradzi czy się masturbował, oglądał porno i jakie miał myśli. wiem ze mi tez potrzebna jest konsultacja z psychologiem. a co z nim? jak mam reagować, proszę o pomoc, moje myśli mnie zabijają i męczą od środka. dziękuje z góry za odpowiedz.
Dzień dobry, cieszę się, że wyraża Pan chęć skonsultowania swoich trudności z psychologiem, to bardzo dobry pierwszy krok, do podjęcia którego zachęcam - w tym przypadku najkorzystniejsze byłoby skorzystanie z usług psychologa-seksuologa. Nie da się jednak jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie jakie zachowania seksualne swojego Partnera powinien lub nie powinien Pan akceptować - dla każdego związku tzw. norma partnerska będzie wyglądać inaczej i powinna uwzględniać specyficzne potrzeby osób w danej relacji. Ważne jest jednak, aby obydwie strony czuły się z nią komfortowo - dlatego jeśli odczuwa Pan silne obawy związane z zachowaniami Partnera, oprócz spotkać indywidualnych, warto rozważyć również terapię par.

To naturalne, że będąc w związku w takiej sytuacji boimy się utraty relacji z partnerem. Dużym zasobem są Państwa otwarte rozmowy, które świadczą o dużym zaufaniu i wsparciu. Może warto porozmawiać z terapeutą dla par lub poruszyć temat uzależnienia od erotyki, chociażby po to, aby go wykluczyć i zbadać skąd bierze się tak duże zapotrzebowanie na bodźce seksualne pochodzące z zewnątrz. Tak jak Pan napisał, warto również zadbać o siebie i zastanowić się nad tym co Panu robi ta sytuacja i jak ją rozwiązać. Co Pan jest w stanie zaakceptować, a czego nie.