Witam. Mija pol roku od mojego drugiego porodu. Myslalam ze brzuch i miesnie na Nim wroca do "normy"

3 odpowiedzi
Witam. Mija pol roku od mojego drugiego porodu. Myslalam ze brzuch i miesnie na Nim wroca do "normy" jak to bylo przy pierwszej ciazy. Niestety tak sie nie stalo a ja podejrzewam "rozstep miesnia prostego" gdyz przy samobadaniu mam dolek w okolicy pępka. Chciałabym wiedzieć czy to prawda że fizjoterapeuta mógłby pomóc mi w tej przypadłości, potwierdzając lub wykluczając ją?
Czy rozstęp mięśni prostych brzucha to coś poważnego?
Pozdrawiam Małgorzata.
Witam
Tak fizjoterapia/terapia ,manualna plus właściwy trening są w stanie pomóc przy tej przypadłości. Najlepiej udać się na konsultacje i terapeuta na miejscu oceni stopień rozejścia się mięśnia prostego, jeśli byłby zbyt duży to możliwe wtedy jest chirurgiczne zszycie. Nic groźnego spokojnie można naprawić.
Pozdrawiam

Dzień dobry! Tak, to prawda, że fizjoterapeuta może pomóc w tej dysfunkcji. Rozejście nie musi być czymś groźnym, jednak nieleczone może doprowadzić do poważniejszych problemów. Należy udać się na konsultacje w celu oceny stanu Pani mięśni i doboru najodpowiedniejszego sposobu terapii. Warto poszukać terapeuty zajmującego się fizjoterapią uroginekologiczną.
Zapraszam do umówienia wizyty,
Pozdrawiam!
Dzień dobry. Wszystko zależy od wielkości rozejścia oraz od zdolności napinania mięśni brzucha. Zapraszam do siebie na konsultację. Jestem jednym z nielicznych, którzy potrafią wykonywać USG kresy białej. Po badaniu będę w stanie powiedzieć więcej na temat przypadłości i jej możliwości leczenia.
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna + usg - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.