Witam. Miałam wyleczone dwa zęby-7 i 6-obydwa z dość głębokim ubytkiem. Większy ubytek był w zębie 6

1 odpowiedzi
Witam. Miałam wyleczone dwa zęby-7 i 6-obydwa z dość głębokim ubytkiem. Większy ubytek był w zębie 6-lekarz sugerował, że jeżeli pojawi się ból trzeba będzie przeleczyć go kanałowo. Ból pojawiał się i znikał, aż pewnego razu pojawił się dość silny i doszedł powiększony dolny lewy węzeł chłonny. Lekarz rodzinny zasugerował, że to od gardła (które mnie nie bolało) i wdrożył antybiotyk. Węzeł się zmniejszył, ale ból po jakimś czasie wrócił i wraca. Na wizycie u stomatologa dmuchając tym powietrzem lekarz uznał, że to ból od 7 i trzeba leczyć kanałowo. Zaczęłiśmy to leczenie, w między czasie byłam na konsultacji u chirurga poniważ mam jeszcze zatrzymaną częściowo ósemkę, która wg niego jest zdrowa i to nie ona daje takie bóle. Miałam już kilka wizyt, 3 razy wymieniany opatrunek, jednak ta siódemka jest bardzo tkliwa, a jedzenie tą stroną est niemożliwe bo boli od razu i 7 i 6. Ból czasami ustępował kiedy się położyłam, jednak od kilku dni to nie pomaga, jest gorzej-czuję jakby ucisk, ciśnienie szczególnie w szóstce. Nie wiem dlaczego lekarz wg rtg nie chce otworzyć tej 6 i sprawdzić i upiera się, że to nie ona. Jestem już zmęczona ciągłym bólem, tabletki przeciwbólowe przestają pomagać, dotykając językiem od strony policzka tych dwóch zębów rozbudzam ten ból, nawet dotykając od zewnątrz kości żuchwy czuję ten ból. Co może być przyczyną? Czy usuwając tą oporną na kanałowe siódemkę zrobię miejsce dla zdrowej ósemki? Otwierać szóstkę? Dodam jeszcze, że przy pierwszym czyszczeniu kanałowym tej siódemki lekarz strasznie szarpał tego zęba i mówił, że kanał się zapchał, czy to może mieć jakieś znaczenie? Teraz twierdzi, że ząb jest wyczyszczony, nie ma prawa boleć a on cały czas (ostatnia wizyta i wymiana lekarstwa była miesiąc temu) jest bardzo tkliwy i boli. Proszę o pomoc...
Bez obrazu "na żywo" i zestawienia tego ze zdjęciami rtg, nie da się odpowiedzieć na Pani pytania. Proszę zaufać lekarzowi lub go zmienić.