Witam miałam podany botox Azzalure w lwia zmarszcze.Botok nie zablokował mięśni dalej mogę marszczyć

3 odpowiedzi
Witam miałam podany botox Azzalure w lwia zmarszcze.Botok nie zablokował mięśni dalej mogę marszczyć a posiadam doś głęboka zmarszczke.kosmetog mówi że jestem przypadkiem klinicznym ,że nie jest w stanie zablokować mi tych pracujących miesni.Co mogę zrobić w takim przypadku?
Najważniejszym pytaniem jest kwestia, ile jednostek na punkt Pani otrzymała. Istnieją jednostki standardowe, ale jesteśmy różni i niektórzy potrzebują większych dawek, a innym wystarczają mniejsze. Przy głębokich zmarszczkach mimicznych możliwe, że nie uda się ich całkowicie usunąć, ale powinny się znacznie wypłycić. Przy braku pełnego efektu powinna Pani udać się na konsultacje po 2 tygodniach i mieć zwiększone dawkowanie. Natomiast przy tej okazji chciałabym nadmienić, że botoks jest lekiem i jest zarejestrowany wyłącznie do podawania przez lekarzy.
W razie pytań zapraszam na bezpłatną konsultację.

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie, ponieważ istnieje wiele czynników, które mają wpływ na ostateczny efekt zabiegu, m.in.:
- pochodzenie toksyny botulinowej - tutaj nadmienię, iż "botoks" jest lekiem wydawanym na receptę, a podawać może go wyłącznie lekarz,
- sposób przechowywania/transportu - nieodpowiednia temperatura może dezaktywować toksynę,
- dawka toksyny botulinowej - u każdego powinna zostać indywidualnie dobrana, po uprzednim zbadaniu i ocenie siły mięśniowej,
- technika podania.
Istnieje bardzo niewielki odsetek pacjentów, którzy faktycznie są "odporni" na działanie toksyny botulinowej. O wiele bardziej prawdopodobną przyczyną niepowodzenia zabiegu jest któraś z wymienionych powyżej. Pozdrawiam :)
Kosmetolog nie jest uprawniony do podawania leku- legalnie na rynku krajów UE nie jest w stanie również zakupić żadnej toksyny botulinowej niezależnie od nazwy, zabieg któremu została Pani poddana to przestępstwo w świetle prawa. Proszę się udać do doświadczonego lekarza razem z dokumentacją medyczną poprzednich zabiegów. Pozdrawiam serdecznie (na rynku obecnie jest wiele toksyn chińskich, koreańskich bez rejestracji w krajach unijnych o wątpliwym profilu bezpieczeństwa dla pacjenta, często pacjenci widzą fiolkę leku np botox, azzalure ale nie z niego pochodzi substancja którą mają podaną...także pytanie czy faktycznie wie Pani co podano).