Witam mam pytanie co do leczenia Asentra 1x50mg rano i Trittico 1x75mg wieczorem. Leki biorę od styc

1 odpowiedzi
Witam mam pytanie co do leczenia Asentra 1x50mg rano i Trittico 1x75mg wieczorem. Leki biorę od stycznia na nerwice lękową z lekiem napadowym. W okresie przed majówką zacząłem ponownie spożywać alkohol i zdarzało mi się regularnie. W trakcie brania leków to skutki uboczne czułem tylko na początku takie jak drżenie rąk, derealizacja, ataki paniki itp Teraz poczułem nawrot tych objawów, momentalnie znowu odrzuciłem alkohol ale objawy takie jak drżenie rąk, niepokój, senność, ból głowy nadal występują, czy może być wina alkoholu? Np alkohol wypłukali mi leki z organizmu? Jeśli tak to po jakim czasie objawy ustąpią?
Gdy pacjent pije alkohol lub używa innych substancji psychoaktywnych w trakcie leczenia chorób lub zaburzeń psychicznych, takie leczenie nie ma sensu; nie będzie działać. Jeśli jest problem z pełną abstynencją w trakcie leczenia, proponuję podjąć terapię odwykową, a później leczyć nerwicę. Gdy Pan pije, leki nie będą działać, a sam alkohol może powodować objawy podobne do nerwicy. Proponuję skontaktować się z psychiatrą z dużym doświadczeniem w terapii uzależnień. Pozdrawiam - Krzysztof Gil.