Witam mam poważny problem,jestem żonaty i żyje z moją żoną 11lat i się wogóle nie dogadujemy bo mamy

2 odpowiedzi
Mam poważny problem,jestem żonaty i żyje z moją żoną 11lat i się wogóle nie dogadujemy bo mamy inne charaktery ale kocham ją nad życie i nie chce rozwodu .Ciągle się kłucimy i mamy całkiem inny pogląd na życie ,żona lubi to a ja tamto i ciągłe sprzeczki że dziecinnie myślę .To jest miłość i nienawiść połączona razem a co najgorsze mieszkamy za granicą i nie ma polskich psychologów żeby pomogli a z językiem tak średnio nam idzie .Zgłaszam się na ochotnika w weekend do pracy bo wolę zasówać jak mrówka nisz się kłócić w domu z żoną .W święta bożego narodzenia będę w Polsce to zrobię sobie termin u psychologa ale nie wiem czy to coś da bo chyba powinienem mieć co najmniej go raz w tygodniu a w Polsce jestem tylko 2,3razy w roku czyli zdecydowanie za mało a przez internet to nie jest tak jak na żywo pogadać.Co mam robić ?Da się jakoś nasze relacje poprawić tak żeby dom to była oaza spokoju i miłości w jednym bez sprzeczek i w wiecznej zgodzie?
Z Pana wpisu odczytuję, że zależy Panu na ratowaniu relacji z żoną. Nierzadko zdarza się, że codzienne trudności powodują kryzys w związku i życie z partnerem przestaje być satysfakcjonujące. Jest to moment w którym kochający się ludzie zaczynają szukać pomocy, bo pomimo trudności nie wyobrażają sobie życia bez siebie. Tak wydaje się być w Waszym przypadku. Jesteście w trudnej sytuacji, jednak nie beznadziejnej. Proponuję poszukać w internecie psychologa prowadzącego terapię w języku polskim. Wielu polskich psychologów prowadzi terapię zagranicą. Może Pan również, będąc w Polsce umówić się na konsultację do psychologa i ustalić z nim sposób Waszych dalszych sesji (telefon, skype). Proszę się nie poddawać, bo nie ma nic bardziej wartościowego niż szczęśliwa rodzina. Życzę powodzenia. Katarzyna Wojtczak

Dzień dobry
Konsultacje online naprawdę nie są źle i dają takie same efekty jak konsystencję stacjonarne to tylko nasze przekonanie błędne przekonanie w głowie że są gorszej jakości. Jeżeli chciałaby Pan ratować relacje a nie ma Pan możliwość skorzystania z psychologa w kraju w którym Pan przebywa że względu na barierę językowa to może warto przekonać się do konsultacji online. Proszę też pamiętać że nigdy nie naparwiwamy drugiej osoby ani nie pracujemy na swojej terapii nad druga osoba my możemy jedynie pracować nad sobą a druga osoba nad sobą i wtedy może to przyczyni się do zmian w relacji.