WitamMam 38 lat. mam takie pytanie czy disco żel bądź komórki macierzyste czy leczenie tłuszczem

2 odpowiedzi
Witam
Mam 38 lat.
mam takie pytanie czy disco żel bądź komórki macierzyste czy leczenie tłuszczem, można zastosować w odcinku piersiowym
kręgosłupa.
Jestem osobą którą miała operację 10 lat temu na dysk który pękł
w odcinku piersiowym kręgosłupa. Dysk nie był wysunięty na nic nie naciskał ale był rozerwany wewnętrznie.
Natomiast lekarz zdiagnozował pękniecie po podaniu kontrastu w ten dysk.
Badanie dyskografii. usunięto ten dysk mi i wszczepiono poliwęglan
Nastąpiła znaczna poprawa mojego zdrowia.
Natomiast po jakimiś czasie zacząłem z rożnych powodów
prowadzić życie intensywne praca itp.
Pojawiły się bóle w odcinku piersiowym poziom wyżej od operowanego.
Znów sytuacja bardzo podobna jestem zakwalifikowany do usunięcia następnego dysku.
Natomiast że jest to drugi bardzo mi zależy żeby go ratować
jest on ciemniejszy niz zdrowe. Lek podany do tego dysku rozkłada się tak że wskazuję że jest pęknięty.
Natomiast nie wypadł ten dysk jest na miejscu.
Tak się zastanawiam czy ja bym się mógł kwalifikować do takiej metody nowej.
Jeżeli ten preparat disco zel czy komorki macierzyste ma scalać małe dyskopatie to może by jądro miażdżyste nadpęknięte tez ściągnie?

Może byłbym ciekawym pacjentem i mógł się przyczynić do leczenia nietypowych dyskopatii
produkty ten jeśli by pomógł mi, będzie efektywny dla innych równiez.
Nadmieniam że żadne rehabilitacja klasyczne blokady termolezje itp ne przyniosły żadnego skutku.
Może jest jakiś lekarz który by się mną zainteresował. Część kraju nie ma znaczenia. Mogą przyjechać wszedzie jesli warto.
dziekuje Michal
Podanie kontrastu do krążka międzykręgowego w badaniu dyskografii jest niekorzystne przy planowaniu terapii komórkami macierzystymi i stanowi przeciwwskazanie. Kwalifikacja do ewentualnego zabiegu suplementacji dysku preparatem DiscoGel wymaga oceny aktualnego MR. Jednak mam pewne wątpliwości czy sama zmiana struktury dysku w odcinku piersiowym może być przyczyna dolegliwości tego rodzaju, ale rozstrzygnięcie tej kwestii wymaga zbadania pacjenta.

Dzień dobry. Dyskografia przeprowadzona wczeßniej nie uniemożliwia wykonania procedury Discogel. Świeże pęknięcie krążka widoczne w MR jest przeciwwskazaniem do podawania Discogel. Jeżeli badanie MR było wykonane kilka miesięcy temu warto go powtórzyć. Leczenia dyskopatii komórkami macierzystymi, w tym wydobytym z tłuszczu my nie prowadzimy. Czy jest wskazany Discogel będę w wstanie powiedzieć po przeprowadzeniu badania i obejrzeniu wyniku badania MR, najlepiej wykonanego teraz. Pozdrawiam