Witam mam 36 lat i problem z nadciśnieniem który lecze poranna tabletką. Z Tego względu iż się zapuś

2 odpowiedzi
Witam mam 36 lat i problem z nadciśnieniem który lecze poranna tabletką. Z Tego względu iż się zapuściłem chciałbym przymować suplementy diety a na Koniec cyklu Kreatynę monochydrat. Pytanie brzmi czy mogę ją stosować skoro zatrzymoje kreatyna wodę a tabletki na nadzisnienie wydalają wodę z mojego organizmu. Czy można zatapia kreatynę monochydrat z jabłczan czy to nie robi różnicy i będą mi szkodzić ob dwa suplementy. Proszę odpowiecec Czy Nadciśnieniowcy mogą stosować kreatyny. Dziekuje
Dzień dobry. Faktycznie kreatyna zatrzymuje wodę w organizmie jednak różnice między jej formami są niewielkie. Jeśli Pana nadciśnienie leczone jest lekami, które odwadniają organizm, to ja bym nie zalecał brania kreatyny, ponieważ może podwyższać ona ciśnienie tętnicze właśnie ze względu na zatrzymywanie wody. Wzrost ciśnienia zazwyczaj nie jest wielki, ale warto dmuchać na zimne, zwłaszcza, że kreatyna sama w sobie nie przyspieszy odchudzania (które jest porządne w leczeniu nadciśnienia), a jedynie przyspieszy przyrost mięśni i poprawi wyniki siłowe. Jednak warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym na ten temat i upewnić się, czy może Pan stosować kreatynę i czy przy Pana nadciśnieniu trening siłowy będzie wskazany (a właśnie w treningu siłowym kreatyna jest najbardziej skuteczna).

Dzień dobry
Kreatyne jest substancją osmotycznie czynną czyli przyciąga wodę. Jej transport do mięśni odbywa się poprzez transporter kreatyny zależnyodsodu. Dlatego razem z kreatyną transportowany jest sód i woda. Ważna jest kwestia dotyczącą tego, że kreatyna znajduje się wewnątrz mięśni. Niektóre badania pokazują, że kreatyna w krótkim okresie czasu zwiększa poziom całkowitej ilości wody w organizmie oraz wewnątrz i zewnątrzkomórkowa ilość wody. Jednak inne badania nie wykazują tego wpływy kreatyny na gospodarkę wodną. Badania pokazują, że optymalny wybór to monohydrat kreatyny który jest najbardziej przebadaną jej odmianą. Jeżeli chodzi o wpływ kreatyny na nadciśnienie tętnicze to badania wskazują że przyjmowanie u osób Zdrowych nie podnosi ciśnienia tętniczego krwi jednak u osób z problem nadciśnienia zalecana jest konsultacja z lekarzem prowadzącym.
Do usłyszenia
Marek Kochajkiewicz